Originální výrobky ze dřeva, které nezůstanou bez povšimnutí

Dřevo jako jedinečný přírodní materiál je použitelný pro mnoho účelů. Uplatňuje se jako stavební materiál, je základem pro výrobu nábytku do interiérů i na zahradu, ale také je díky snadné opracovatelnosti ideálním materiálem pro uměleckou tvorbu nebo výrobu nejrůznějších bytových doplňků.

Dřevěné obklady na stěnu

Dřevěné obložení stěn dokáže naprosto změnit celkovou atmosféru interiéru. Dřevo díky své přirozenosti, charakteristické vůni lesa a dalším vlastnostem, budí dojem útulnosti, tepla a elegance. Dřevěné obklady na stěnu od firmy Drdlík je možné si objednat z různých druhů dřev, ale také v rozmanité povrchové úpravě i rozměrech.

Originálně působí obklady z borovice vejmutovky nebo broušené obklady ze smrkového dřeva. Přírodní charakter dřeva krásně vyniká u štípaného obkladu, tvořeného destičkami z masivu kolekce Woodewa. Pro obložení malých ploch jsou vhodné destičky o rozměru 50×50 mm, pro malé i velké plochy jsou určeny destičky 200×50, které dodají každému prostoru přirozený vzhled. Stále větší oblibě se těší obložení Vintage, které působí dojmem odlupující se omítky či barvy či popraskaného povrchu. Originální sérií jsou obklady ze starých železničních vagonů, ze kterých se recyklací a speciální úpravou vytvořilo jedinečné a moderní dřevěné obložení stěn.

Dřevěný zahradní nábytek

Na zahradách, terasách či balkonech se používá nábytek z různých materiálů. Často je to kov, plast nebo jejich kombinace se sklem. Ovšem dřevěný zahradní nábytek je tím nejpřirozenějším řešením.

V nabídce jsou kromě tradičních lavic, židlí a stolů i výrobky zcela nekonvenční. Praktický je například stolek určený pro výsadbu či přesazování květin. Na dlažbě i na trávníku si bude dokonale vyjímat masivní dřevěný podstavec pod velký květináč. Elegantně působí malý dřevník pro aktuální uskladnění palivového dřeva. Na zahradě či terase by nemělo chybět pohodlné polohovací křeslo. Nezbytným zahradním nábytkem zvláště pro rodiny s dětmi jsou houpačky a dětské chatky.

Dřevořezby

Vdechnout kusu kvalitního dřeva kouzlo a dojem životnosti je uměním, které ovládali staří mistři, kteří mají i dnes své následovníky. Z jejich tvorby si můžete vybrat některý umělecký doplněk, který bude na vaší zahradě plnit dekorativní funkci. V nabídce firmy Drdlík je celá řada hotových dřevořezeb, jako je například postava Krakonoše, pohádkové víly, spousty zástupců zvířecí říše, ale také oblíbené zvoničky, krásně tvarované židle, lavice či dětská kolébka. Ovšem také si můžete objednat dřevořezby podle vlastního zadání.