Co všechno vás čeká a nemine při rekonstrukci domácnosti?

Každý z nás občas zatouží po změně. Jinak tomu není ani v případě vašich domácností. Někdo dokonce změny provést musí, aby zajistil obyvatelnost svých obytných prostor. Prvním krokem na cestě ke spokojenému bydlení je vždy základní nebo rozsáhlá rekonstrukce, díky které se konečně přiblížíte k žití dle vašich představ. Jak ale na to, pokud ani jeden z vás nepracuje ve stavební firmě, tudíž těmto věcem nerozumí?

Je důležité si vše pečlivě naplánovat

Pokud nejste zruční v manuálních pracích, nezbude vám nic jiného, než si na všechny úkony rekonstrukce přizvat řemeslníky. A jelikož se většina firem zabývá pouze jedním typem práce (pokrývači dělají střechy, zedníci zednické práce, sádrokartonáři sádrokartony), budete muset mít pečlivě zhotovený plánek, kterého se budou všechny firmy držet, aby nedošlo k nejasnostem a případným chybám při samotné rekonstrukci.

Všechno si dopředu nanečisto spočítejte

Musíte mít také jasno, jakou částkou momentálně disponujete, protože peníze budete potřebovat hlavně pro tyto základní účely:

  • zhotovení plánku

  • nakoupení stavebního materiálu

  • zaplacení práce dělníkům

Veškeré shánění výbavy domácnosti počká. Nejdříve se musíte vyrovnat s těmito peněžními odvody. Takže na to myslete a pokud nemáte dostatek financí (nebo vám zamítli žádost o půjčku), raději se zatím do žádné rekonstrukce nepouštějte.

Jsou věci, na kterých se dá ušetřit

I při rekonstrukci se snažte nalézt způsoby, jak se dá ušetřit. Je jasné, že na práci dělníků ani zhotovení plánku ušetřit nelze. To je prostě pevně stanovené. Co však můžete ovlivnit, je cena materiálu. Při důkladném pátrání totiž narazíte na místa, kde se prodávají stavebniny levně. Proč tedy neporovnat ceny jednotlivých stavebnin a pak si nevybrat tu možnost, která pro vás bude nejvýhodnější?

Pokud vám záleží na každé zbytečně utracené koruně navíc, zkuste navštívit stavebniny na Praze 5, kde se snaží právě pro takové zákazníky pracovat. Ve stavebninách Hamax pořídíte kvalitní stavební materiál za výhodné ceny a navíc vám zkušení zaměstnanci rádi poradí s výběrem.