Pneumatické nářadí a stříkací technika

Pneumatické nářadí se v poslední době stává stále oblíbenější – a to zejména v oblasti profesionálních řemeslníků. Přívlastek “pneumatické“ znamená, že je poháněno vzduchem a nikoliv elektřinou, což se může v některých situacích ukázat jako zásadní výhoda.

Proč takové nářadí používat?

Pneumatické nářadí disponuje velkou řadou výhod, oproti tomu klasickému elektrickému. První, a možná nejdůležitější z nich je jejich použití i v rizikových oblastech, kde by byla elektřina velmi nebezpečná. Typicky se tento druh nářadí používá v dolech či podobných náročných pracovištích. Nářadí je i zpravidla odolnější, protože se celkově jedná o méně složitou konstrukci. S tím také souvisí větší odolnost vůči hrubšímu zacházení nebo prachu. Stručně řečeno, také nářadí vydrží prakticky všechno.

Hodí se i do stavebních firem

Nářadí poháněné vzduchem lze samozřejmě použít nejen v těžkém hutním průmyslu, ale také při rekonstrukcích rodinných domů či komerčních staveb. Dělníci zde především ocení velkou účinnost úhlových brusek, vrtaček či sekacích kladiv. Ty disponují daleko větším výkonem než klasické elektrické nářadí. Samotní uživatelé nářadí ocení velmi jednoduchou údržbu, která spočívá pouze v přimazávání během užívání a kontrola správného tlakování kompresoru.

Existuje však jedna nevýhoda

Prakticky jedinou z nevýhod je nutnost vlastnictví odpovídajícího kompresoru. Ten lze však použít i víceúčelově. Každou chvíli se totiž stane, že je potřeba něco očistit či ofouknout. K tomu výborně poslouží pistolová technika. Ta vám umožní připojení několika různých nástavců ke kompresorové hadici. Otevřou se vám tím možnosti nejen ofukování věcí, ale například stříkání laků nebo dokonce odsávání drobných nečistot. Využití je opravdu široké. Když už si totiž pořídíte kompresor s velkým výkonem, je potřeba využít jeho potenciál na maximum.

Pneumatické nářadí má velkou budoucnost, a proto byste si ho měli vyzkoušet i vy. Budete ohromeni jeho lehkou vahou v kombinaci s výbornou účinností.