12
Luty
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Dobra scenka handlowa to rzecz jasna Kulminacyjny moment zadawalającego grupe treningu biznesowego czy wydarzenia edukacyjnego. To właśnie z tej przyczyny wykładowcy potrafią poświęcić wiele tygodni nad wymyśleniem unikalnej zabawy szkoleniowej. A gdy już to zrobią usiłują zastrzec prawa autorskie tak by w kolejnych latach certyfikować kolejnych trenerów. Tantiemy z tego typu działalności mogą u najlepszych trenerów siegać trzystu tysięcy PLN w skali roku. Choć co prawda musimy odliczyć podatek. Tak czy siak skórka warta jest wyprawki. Tak bardzo są to istotne kwoty, że już setki szkoleniowców na terenie naszego kraju czerpie dochody w dominującym stopniu z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W forum dyskusyjnym Goldenline odbywa się w ostatnim czasie nietypowy spór w której menedżerowie HR spierają się w temacie potencjalnego ale oczywiście nieudowodnionego naruszenia praw autorskich. Rozmowy zaintersowanych trwaja w wątku dedykowanego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia podniosły ciśnienie debatujących trenerów. Co drugi ekspert ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne zdanie. Padają argumenty proc esu sądowego. Polecamy samemu wyrobić sobie opinie na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego – temat licencji i certyfikacji ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Szkoleniowcy prowadzący seminaria dla przywódców, treningi online czy coaching mają ciężki orzech do zgryzienia. Także precedensy z poprzednich sporów sądowych nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Categories: Biznes

Comments are closed.