4 tipy pro harmonickou ložnici

Ložnice je místem, ze kterého by na první pohled měla sálat klidová a harmonická atmosféra. Chodíme si zde odpočinout a nabrat nové síly, abychom byli schopni zvládat každodenní povinnosti.

Až třetinu života strávíte spánkem. Z tohoto pohledu by nám rozhodně nemělo být lhostejné, v jakých podmínkách tento čas prospíme. Pakliže máte před sebou zařizování nové ložnice, její rekonstrukci nebo se chystáte alespoň k částečným změnám, pak se držte následujících jednoduchých rad, jak docílit vyváženého prostředí pro spánek.

Barvy pro odpočinek

Jak už jsme zmínili, vzhled ložnice by měl evokovat pocity klidu. Tomu nahrávají jednoduché barevné kombinace. Chcete-li skloubit tyto požadavky s moderními trendy, pak vsaďte na bílou barvu. Vymalujte si stěny do tohoto čistého, něžného odstínu, který snadno zkombinujete s dalšími tóny. Moderní je spojení bílé a šedé nebo šedomodré. Bílá barva si skvěle rozumí s jakýmkoliv dekorem dřeva. To by v ložnici rozhodně nemělo chybět.

Elegantní nábytek

Nejdůležitějším nábytkem v ložnici je bezesporu postel. Velmi dobrou volbou jsou postele z masivu, případně varianty, kde je ze dřeva alespoň hlavní konstrukce. Postele z masivního dřeva jsou zcela přírodní a tudíž zdravotně nezávadné. Zároveň jsou dostatečně bytelné, takže se nemusíte obávat, že se pod vámi postel podlomí. Během noci nebudete muset snášet nepříjemné zvuky, které můžete slyšet u postelí z lamina, což je pro klidný spánek zásadním faktorem.

Dnes už seženete takové provedení, které vám poskytne ideální podmínky pro spánek, aniž byste se museli spokojit s nikterak nezajímavým vzhledem. Výrobci jsou si vědomi, že nejen praktická, ale i designová stránka hraje svou roli.

Trendová postel z masivu OSKAR z kvalitního bukového dřeva je ošetřená ekologickým bílým lakem. Výrazné čalouněné čelo z eko kůže dodává posteli na atraktivnosti. Na první pohled bude postel nejen nepostradatelnou součástí ložnice, ale i designovým kouskem.

Matrace pro kvalitní spánek

Základem kvalitního spánku není jen samotná postel, ale hlavně matrace. Ta je na první pohled méně viditelným luxusem, na jejímž výběru byste si měli nechat obzvláště záležet. Mezi nejprodávanější a nejkvalitnější matrace se řadí latexové matrace a matrace z paměťové pěny, jež se vyznačují vynikajícími ortopedickými vlastnostmi, prodyšností a tvarovou stálostí.

Velice oblíbená a vysoce kvalitní latexová matrace Jana za pouhých 8 390 Kč – jedna z nejprodávanějších latexových matrací.

Matrace VISCO DONAU – oblíbený model z paměťové pěny s různou tuhostí pěny na ložných plochách a kombinací dalších pěn v rámci jádra. Model je k dostání jen za 5 221 Kč.

Jelikož je pro zákazníky složité zorientovat se, která matrace by jim vyhovovala, vždy jim doporučujeme osobní návštěvu našich showroomů, kde si mohou modely vyzkoušet a na cokoliv se zeptat,“ řekl nám p. Grossmann – odborník v oboru a výrobce matrací na míru ze společnosti Grossmann matrace. „Udělejte si čas a zajděte si matrace prohlédnout. Kdyby vám to nevyšlo, je možné sdělit požadavky na matraci i telefonicky a na základě těch jsme vám schopni doporučit vhodný model. Lze se tak vyhnout komplikacím v případě, že vám matrace nebude vůbec vyhovovat,“ dodal.

Stylové doplňky a dekorace

Nezapomeňte, že každý interiér dotváří vhodně zvolené doplňky. Ani v ložnici by tedy neměly chybět. Populární jsou v současné době lapače snů, které mají dohlížet na klidný spánek a odhánět zlé sny. Malé prostory ložnice lze opticky zvětšit zrcadly. Útulnost ložnici dodají závěsy sladěné s barvami v místnosti. Atmosféru můžete změnit také díky prosvětlení denním světlem i s pomocí designových lamp, svíček, svícnů a luceren.