Abyste se doma cítili opravdu doma

Přestěhovali jste se do nových prostor a potřebujete si nový domov řádně zútulnit? Chcete-li to provést rychle a jednoduše, spolehněte se na tapety a samolepicí dekorace. V současné době patří k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. Srovnáte-li s malováním složitost instalace tapety a následný úklid, jsou tapety jasně ve výhodě. Lidé využívají tapety z mnoha důvodů, někomu se nechce malovat a především po malování uklízet, někomu se líbí široký výběr motivů a vysoká variabilita.

Tapety pro maximální efekt

Tapety jsou velmi moderním dekorativním prvkem, který se hodně využívá v novějších interiérech, ale i pro oživení těch starších. Tapety jsou k dispozici v několika provedeních – můžete vybírat papírové, vliesové nebo vinylové tapety. Pro aplikaci jsou nejjednodušší samolepicí tapety. Ty stačí sejmout z podkladového papíru, přiložit na zeď a řádně vyhladit. Na klasické tapety musíte použít speciální lepidlo.

Jak postupovat při výběru tapety

Velkou výhodou je, že tapety se v dnešní době vyrábí v nejrůznějších designech, vzorech, barvách a motivech. Díky tomu si vybere skutečně každý. Mnohé jsou dokonce vhodné i do vlhkého prostředí, lze je tedy použít do koupelny či kuchyně. Vlivem zvýšené vlhkosti by u běžných tapet mohlo docházet k postupnému odlupování ze stěny, případně by mohly ztratit svůj rovný tvar. Proto je vhodné do těchto prostor raději volit tapety speciální, které jsou odolné vůči zvýšené vlhkosti.

Co se týká dekorů a motivů, k dostání je prakticky cokoli, co vás napadne. Vedle speciálních tapet do kuchyní s motivy ovoce, kávy apod., se vyrábí také tapety vhodné do dětských pokojíčků, které dotváří v dětském ráji barevnou a hravou atmosféru. Aby motivy na tapetách působily realističtěji a zajímavěji, vyrábějí se také v provedení 3D. 3D tapety a fototapety vytváří v interiéru unikátní atmosféru, rázem se můžete ocitnout v přírodě, v Paříži nebo New Yorku.