Ako si vybrať klimatizáciu

Investovať do klimatizácie je aj investícia do zdravia. Moderná klimatizácia nás chráni pred teplotami, ktoré ohrozujú naše zdravie a znižujú pocit pohodlia. Klimatizácia tiež čistí vzduch a chráni pred alergénmi.

Moderná klimatizácia je dostupná pre všetkých, čo túžia po lepšom štandarde bývania.

Split klimatizácie

Split klimatizácie sú klimatizačné jednotky, ktoré sa skladajú z jednej vonkajšej a jednej vnútronej jednodtky. Zvyčajne sú určené prie miestnosť do 30 m2.

Multi split klimatizácie

Multi split klimatizácia funguje na rovnakom princípe ako split, ale namiesto jednej vnútornej môže mať niekoľko vnútorných jednotiek umiestnených aj v rôznych izbách.  

Split klimatizácie sú rozdelené ešte nasledovne:

  • Nástenná klimatizácia: klíma určená na montáž na stenu. Tento typ klimatizácie má dobrú hodnotu za peniaze. Sú spravidla účinné a tiché. 

  • Kazetová klimatizácia: Vyžaduje falošný strop a je vhodná na veľmi veľké povrchy, ako sú obchody, reštaurácie alebo kancelárie. 

  • Potrubná klimatizácia: V tomto systéme chladiaci okruh neprechádza do domu. Porty sú pripojené k sieti potrubí umiestnených v stenách alebo vo falošných stropoch. Je to najtichší a najefektívnejší typ stacionárnej klimatizácie, ale jej inštalácia si je náročnejšia. Je vhodná najmä do nových budov alebo inštaláciu počas rekonštrukcie.

Pri kúpe klimatizácie zohľadnite – počet miestnosti a ich veľkosť. Myslite aj na to, ako často budete klimatizáciu používať. Zohľadnite tiež energetickú účinnosť. Ak si potrpíte na kľud alebo ak bude klimatizácia umiestnená aj spálni je dôležitým aspektom hlasitosť počas prevádzky.

Moderné klimatizácie majú tiež množstvo praktických funkcií (napr. wi fi ovládanie).