Botník do každé chodby či předsíně

Někdo si myslí, že výběr botníku do chodby či předsíně není důležitý, opak je však pravdou. Tato část bytu či domu je vstupním místem a zároveň první místo, do něhož vstupujete nejen vy, ale také vaše návštěvy. Často utváří i první dojem, proto je tedy vhodné věnovat náležitou pozornost výběru tomuto praktickému kousku nábytku. Je potřeba hledět nejen na praktičnost, ale také na vzhled.

Podle čeho vybírat?

Botník do předsíně se vyrábí z celé řady různých materiálů. Patří mezi ně lamino, dýha, masivní dřevo, kov či plast. Výběr materiálu pro botník nepodceňujte. Často do něj ukládáme obuv špinavou, proto je potřeba, aby se dal velmi snadno udržovat. Pokud chcete pořídit botník levně, můžete volit variantu plastovou. Její nevýhodou je kratší životnost. Vzdušnou variantou bývají botníky kovové, které však obuv neuschovají. Velmi oblíbené jsou botníky z masivu, jsou stabilní, dobře se udržují a hodí se téměř do jakéhokoli interiéru. Cenově přijatelné a snadno udržovatelné jsou botníky z lamina, které také nabízejí i originální design.

Různé varianty

Botníky nevybíráme jen podle materiálu, ale mezi důležitá hlediska patří také prostor, velikost prostoru, do něhož má být botník umístěn a velmi důležitým faktorem je i samotný úložný prostor botníku. V panelákovém bytě chodba nebývá příliš prostorná. Pro tento případ je vhodnou volbou botník policový nebo výklopný, který ušetří místo. Pořídit si můžete i modely závěsné, které nabízejí nastavitelnou výšku polic, což ocení majitelé různého typu obuvi. Tyto druhy jsou nejen úsporné, ale také velmi praktické.

Maximální pohodlí při obouvání a zouvání nabízí botník lavice, který bývá často opatřený čalouněným podsedákem. Pořídit si jej můžete v různých verzích – výklopný, policový nebo také v kombinaci s komodou na kabáty a bundy. Velký výběr celé řady variant naleznete v e-shopu dona-shop.cz.