Budiž světlo! Moderní osvětlení do vašeho domova

V interiéru bychom neměli řešit jen to, kde jaký nábytek bude, jaké koberce si pořídíme, kolik polštářů či květin. Často totiž zapomínáme na osvětlení. Přitom správné rozmístění osvětlení ve vašem domově může udělat divy a vytvořit příjemnou atmosféru, které zpětně budete jen těžko dotvářet.

Osvětlení domova

Správně zvolené osvětlení vašeho domova má velký význam. Pokud si v obývacím pokoji vytvoříte několik příjemných míst se zajímavým osvětlením, budete večer při čtení knihy či sledování televize rádi, že si můžete zapnout to osvětlení, které vám vyhovuje. Jistě by v místnosti nemělo chybět velké stropní osvětlení, dále stojací lampa u křesla, ve kterém si čtete, menší světelná lampa, která vytvoří příjemné přítmí. Podobně v ložnici by vám neměly chybět lampičky na čtení či menší lampa na příjemnou atmosféru. V ložnici také často postačí svíčky či aromalampa.

Moderní žárovky

Velmi moderní se v posledních měsících staly žárovky. Ano retro žárovky, které jsou zavěšené níže a většinou také postrádají lustr. Jsou totiž samy o sobě tak krásné a propracované, že by byla velká škoda takovýto kousek umění schovávat. Seženete dnes velké žárovky na zavěšení, ale také drobnější do lamp nebo celý pás žároviček, které si můžete umístit nad postel či na poličku.

Drobná světýlka

Velmi populární jsou i řetězová světýlka, která se dnes prodávají v různých provedeních. Položit je můžete na poličky, zavěsit na balkón či nad gauč. Vytváří večer opravdu útulnou atmosféru, která zaujme i každou návštěvu. Tato světýlka se vám budou hodit i na zahradní party a stala se oblíbenou dekorací na svatbách a oslavách. Dnes je seženete v mnoha obchodech s doplňky a nábytkem za rozumnou cenu.