Byt ve venkovském stylu: Jak na něj?

Nejste příznivci skandinávského stylu, minimalismu, ani stylu moderního? Vsaďte na útulný venkovský styl, který dokáže z domova vykouzlit místo jako stvořené pro odpočinek, které je příjemné a dýchá z něj historie. Venkovský styl se hodí spíše do domů, ale využít jej můžete i ve větším bytě.

Typické znaky

Pro venkovský styl interiérů jsou typické přírodní materiály, a to zvláště dřevo, někdy také kameny. Do interiéru je umístěn často starší upravený nábytek, na kterém nechybí prasklinky a další nedokonalosti. Venkovský styl vystihují střešní rámy, staré komody, skříně, pracovní stoly, na kterých je viditelná textura materiálu. Používat byste měli převážně rovné linie a tvary, příliš ozdobným předmětům se raději vyhýbejte. Venkovský styl by měl být autentický a jemný, přesto by neměl být nudný. Co se týká barev, dominovat by měli hnědé tóny a barvy světlejší, jako je bílá a béžová. Doplnit je můžete o kovové prvky.

Vaše fantazie

Výše jsou zmíněné typické prvky venkovského stylu, ale je jen na vás, jak si s ním poradíte a oživíte jej podle vašich preferencí. Vždyť v interiéru jde vždy i o váš osobní vkus. Uspořádat si totiž můžete nábytek a doplňky podle vlastní libosti. Jen myslete na to, že nic se nemá přehánět.

Květiny a doplňky

Venkovský styl je také úzce spojen s květinami, ať už živými řezanými nebo těmi v květináčích, které propůjčují místnosti život a barvy. Nezapomeňte ani na doplňky, jemné prostírání, povlečení, polštářky, obaly na květiny, závěsy apod. Využít můžete v tomto směru přírodních materiálů a například z březové větve vytvořit kolečka pod skleničky nebo zajímavé svícny. Venkovský styl propojuje domov s přírodou a přináší autentičnost a útulnost.