Čím se doma chránit před nepříjemnou zimou

Slunečný podzim nás prozatím zalévá vlnou svých paprsků, ale brzy má své růžky vystrčit mrazivá zima. Jak se na ni dostatečně připravit, abyste doma stále cítili v teple? Vykouzlete si doma útulnou atmosféru, kterou žádná zima nijak nerozhází.

Dostatek doplňků

Doma by vám nikdy neměl chybět dostatek plédů a dek, a to zvláště přes zimní období. Nakupte si proto domů měkké plédy, do kterých se můžete za chladných zimních večerů zabalit. Hodit se vám jistě budou v obývacím pokoje, ale také v ložnici. V ložnici nezapomeňte ani na bavlněné povlečení, které přes zimu dokonale zahřeje. Domov zútulní a tak trochu zahřejí také polštářky, do kterých se můžete doma příjemně zachumlat, k tomu už si stačí jen uvařit čaj a užívat si pohodu. Hodit se vám mohou také umělé kožešiny, které můžete dát na křesla či pohovku.

Ochrana proti průvanu

I když se jedná o trochu retro variantu ochrany, zvolit můžete klasické chrániče ke dveřím a na okenní parapety. Díky nim budete mít doma tepleji a ochrání vás před špatnou doléhavostí okenic. Hodit se vám může i termofor, který používaly již naše prababičky. Dnes se tyto zahřívací lahve zhotovují ve stylovém designu a hodit se vám budou ve chvílích, kdy je vám opravdová zima nebo vás bolí záda. Stačí do lahve nalít horkou vodu a vložit k nohám pod deku. Termofor je také dobrým dárkem, jelikož se dá dnes sehnat v opravdu hezkých designech.

Svíčky a lampy

Přes zimu nezapomínejte ani na dostatek svíček, aromalamp a klasických lampiček, které doma vykouzlí příjemnou atmosféru a podílí se na přísunu tepla. Dobrou volbou jsou i světýlka se žlutým světlem, které můžete rozvěsit po bytě, na zábradlí, nad postel apod.