Co je bezpečnostní systém a jak funguje?

Všechny domácí bezpečnostní systémy fungují na stejném základním principu zabezpečení vstupních bodů, jako jsou dveře a okna, stejně jako vnitřní prostor obsahující cennosti, jako je umění, počítače, zbraně a sbírky mincí. Bez ohledu na velikost vašeho domu nebo počet dveří a oken nebo interiérových pokojů, které se majitel domu rozhodne chránit, jediný skutečný rozdíl je v počtu bezpečnostních komponentů rozmístěných po celém domě a sledovaných ovládacím panelem.

Technologie GPS použitá při ochraně vašeho majetku

GPS je zkratka pro Global Positioning System. Systém se skládá z nejméně 24 satelitů obíhajících kolem Země. Družice komunikují se specializovanými přijímači na zemi a poskytují přesnou polohu přijímačů. To výrobcům umožnilo integrovat tuto technologii do svých produktů.

Jedním z takových produktů je systém zabezpečení pro domy a byty.

Dnes je k dispozici mnoho nových produktů pro sledování GPS zabezpečení. Tyto produkty využívají výhody technologického pokroku, který jim umožňuje menší a snazší skrytí a nižší spotřebu energie než jejich předchůdci. Mnoho z nich také obsahuje inteligentní obvody, které jim umožňují přenášet signál pouze v případě potřeby, což dále šetří energii baterie.

GPS se používají ke sledování vysoce hodnotných položek, jako jsou hotovost, šperky, narkotika, elektronika a další zboží. Primárním účelem GPS zabezpečení je umožnit vymáhání odcizeného zboží a zadržení zločinců, kteří jej ukradli. Použití GPS může mít také odrazující účinek, pokud si zločinci jsou vědomi toho, že objekty, které mají v úmyslu vyloupit, používají sledovací zařízení.

Sledovače aktiv GPS jsou obvykle ukryty v položkách, které mají sledovat. Když zločinec vezme předmět, také neúmyslně vezme sledovací zařízení. Když je zařízení přesunuto, aktivuje se, což způsobí přenos poplachové zprávy do monitorovacího centra a umožní sledování polohy zařízení pomocí GPS.

Sledovače aktiv GPS jsou k dispozici v různých velikostech a tvarech, což umožňuje jejich skrytí na nejrůznějších místech.

Na webu rex.eu odhalíte další způsoby, jak chránit svůj majetek i své blízké s pomocí spolehlivé agentury.