Co si představíte pod moderním řešením podlahy?

Vyznáte se v trendech pro podlahy? Pokud jste se pustili do rekonstrukce interiéru nebo stavíte dům, tak byste se o podlahové trendy měli začít zajímat. Jedině tak můžete vybrat podlahu, která bude mít ty správné vlastnosti a bude esteticky nejlépe ladit s vaším interiérem. Moderních možností existuje mnoho, některé jsou náročnější na realizaci, některé jednodušší. Představíme si 2 podlahy, které se snadno realizují a přitom jsou svými vlastnostmi bezkonkurenční.

Podlahy z vinylu

Možná, že už je dobře znáte, vinyl je v mnoha interiérech už desítky let. V současné době je stále na vrcholu popularity a mohou za to i inovativní výrobní postupy, které se postaraly o to, že jsou tyto podlahy neskutečně odolné a přitom velmi vzhledné, vinylové podlahy umí imitovat prakticky jakýkoliv povrch, nejsou drahé a jejích pokládka není náročná. Jednoduše se nalepí na stávající podklad, který se v případě nerovností upraví vyrovnávací směsí. Tyto podlahy jsou pružné, příjemné na dotek, antibakteriální a chůze po nich je tichá.

Podlahy u laminátu

Zřejmě nejvíce stylovým řešením současnosti jsou laminátové podlahy. Nabízí se v obrovském množství provedení a hodí se do jakéhokoliv interiéru, od domácnosti až po kanceláře nebo i restaurace. Dokáží dokonale imitovat dřevěné podlahy a na rozdíl od nich mají mnoho výhod. Jsou odolné vůči nárazům i opotřebení a můžete si je vybrat hned v několika druzích podle odolnosti. Na trhu jsou i nekvalitní náhražky z dřevotřísky. Vždy dbejte na kvalitu, kvalitní laminátové podlahy se vyrábí lepením z několika vrstev, vrchní vrstva se stará o vzhled a pevnost, střední vrstva o nosnost a spodní o tvarovou stabilitu. Nejkvalitnější řešení laminátových podlah nabízí podlahy od Floor experts. Vyberte si z několika stovek krásných provedení takové, které bude dokonale ladit do vašeho interiéru.