Domácí pracovna: Kde najít klid na práci?

Rádi byste si zařídili domácí pracovnu, ale máte pocit, že už se vám nikam nevejde? Možná se mýlíte. Zkuste přemýšlet úsporně a hledat především místo, kde budete mít dostatek klidu. Třeba to může být nakonec i v kuchyni. 

Práce z domova

Velmi populární je v dnešní době tzv. home office, což znamená, že část své práce či dokonce celou její náplň vykonáváte z pohodlí domova. To má samozřejmě své výhody, ale také nevýhody. Pokud pracujete z domova, potřebujete nutně svůj pracovní prostor, ať už v podobě samostatné pracovny či začleněné pracovny ve vašem domově. Ta může být součástí obývacího pokoje, ale třeba i kuchyni, pokud je dostatečně prostorná a najdete v ní klid na práci.

Začleněná pracovna

Pokud bydlíte například v bytě, můžete svůj pracovní prostor začlenit do obývacího pokoje či ložnice. Potřebovat budete kvalitní stůl a židli, jelikož na ní budete během dne trávit dost času. Pokud je vaše pracovna součástí obývacího pokoje, budou se vám jistě hodit také poličky a odkládací boxy, do kterých můžete uschovat pracovní materiály, pokud k vám přijde návštěva či je budete chtít jednoduše schovat před dětmi. Nezapomínejte na to, že by se vám ve vašem pracovním “koutě” mělo především příjemně pracovat. Poznáte to i tak, že se vám v tomto místě dobře soustředí.

Samostatná pracovna

Pokud máte to štěstí, že můžete mít vlastní pracovnu, navrhněte si ji podle vlastních představ. Může být minimalistická jen se stolem a židlí nebo zaplněná knihovnou, křeslem, ve kterém budete odpočívat, konferenčním stolkem a koberci. Každému totiž vyhovuje jiný pracovní prostor a podnítí jeho představivost jiné množství doplňků a věcí. Myslete na to při vybavování vašeho pracovního prostoru.