Domov ve skandinávském stylu: Jak na něj?

Rozhodujete se, v jakém stylu budete zařizovat interiéry vašeho nového domova? Vsaďte na jednoduchost, střídmost, ale také útulnost, kterou přináší skandinávský styl. Překvapí vás také, jak snadno budete doplňky ve skandinávském stylu pořizovat.

Populární styl

Interiéry laděné do skandinávského stylu se staly velmi populárními. Důvod není jen ten, že skandinávský styl je nám poměrně blízký, jelikož nepřináší žádné velké kreativní změny, například v barevnosti či šokující doplňky, ale osvěžuje evropské interiéry útulnými prvky a zajímavými dekoracemi. Další příčinou popularity je také to, že u nás již existuje mnoho řetězců prodejen s nábytkem, které se na skandinávský styl zaměřují. Často se tak stává, že mnoho domácností má již prvky skandinávského stylu, ale majitelů bytů si to ani neuvědomují.

Základní rysy

Skandinávský styl vychází ze zemí Skandinávie. Představte si, jaké země se zde nacházejí a co je pro ně typické, to vše odráží právě tento styl. Ve skandinávském stylu nehledejte přílišnou barevnost, základ tvoří šedivá, černá a bílá barva vystihující počasí a hory ve Skandinávii. Častým užívaným materiálem je dřevo, ale také kov, který se tvaruje do zajímavých tvarů s čistou linií. V interiérech se často užívá také přírodních doplňků v podobě kusu dřeva opracovaného do tvaru držátka na svíčku či na kabáty. Běžné jsou také fotografie zasněžených hor. Skandinávský styl vede interiér ve stylu jednoduchosti, sladěnosti, ale útulnosti především díky dřevěným doplňkům a detailům.

Doplňky

Pokud nechcete celý svůj domov zasvětit skandinávskému stylu, dopřejte si alespoň několik doplňků, které se hodí i do moderních interiérů, s kterými tento styl naprosto koresponduje. Jednat se může o křeslo s kulatými hranami a dřevěnými nohami, pracovním stolem s typicky dřevěnými podstavci, vsadit můžete na kožešinky, černé rámy či kovovou lampu. Skandinávský styl vás nezradí a z módy také jen tak nevyjde.