Dopřejte vašemu interiéru orientální design

Rádi cestujete a ze zahraničí si vždy přivážíte spoustu suvenýrů? Nebo jste rádi doma a orientální styl se vám jednoduše líbí? Ať tak či onak, není pro vás žádným problémem zařídit váš interiér v orientálním stylu či mu trochu té orientálnosti propůjčit. Pokud máte spoustu suvenýrů z cest, o to je to snazší.

Země Orientu

Pokud hovoříme o orientálním stylu, můžeme mí na mysli styl ovlivněný Blízkým, ale také Dálným východem. Často se jedná o styl ovlivněný indickými prvky, arabskými či asijskými. Orientální styl je velmi specifický a poznáme ho podle toho, že se liší od klasického evropského stylu, který zpravidla nebývá natolik plný barevnosti. Orientální styl přináší do vašeho interiéru jedinečné prvky, které oceníte vy, ale také vaše návštěvy.

Orientální interiér a doplňky

Podstatné je na začátku zařizování vašeho interiéru rozhodnutí, zda bude celý váš domov zasvěcen striktně danému stylu nebo mu jen dopřejete několik prvků. Můžete tak do klasického stylu evropských interiérů zařadit orientální doplňky, například prostírání, polštáře, závěsy či koberce. Díky tomu propojíte zdánlivě neslučitelné velmi opatrně, ale také vkusně. Pokud se vám však orientální styly opravdu líbí, můžete celý svůj domov zasadit do orientálního stylu. Je však důležité si říci, jaký z orientálních stylů je pro vás oblíbeným a také směrodatným. Například indický styl se mnoha ohledech liší od toho arabského apod.

V jednoduchosti je krása

Nezapomínejte také na vhodné kombinování prvků a myslete na to, že pokud si do interiéru pustíte orientální doplňky, které jsou nápadné a zdobné, musíte v ostatních doplňcích ubrat a dát jim šanci vyniknout. Příkladem je orientální koberec, který dokonale prozáří místnost a dá ji jasný ráz, který musí zbytek interiéru a doplňků respektovat.