Interiérový design se věnuje vhodnému uspořádání i vzhledu interiéru

V posledních několika letech zájem o interiérový design stoupá a nabývá na popularitě. Mnoho lidí při zařizování svého bydlení či prostoru k podnikání neváhá využít služeb bytového designera. Jelikož bytový designer se postará nejen o vytvoření elegantního prostoru, ale také o praktičnost bydlení. Navíc zohlední veškeré požadavky a přání svého klienta.

Čím vším se zabývá interiérový design?

Interiérový design se věnuje zejména výběru vhodného vybavení interiéru a celkovému uspořádání prostoru s ohledem na jeho využití. Cílem interiérového designu je poskytnout elegantní a funkční prostředí a splnit představy a přání klienta. Zabývá se tak výběrem podlahy, oken, nábytku, vestavěných prvků, různých interiérových doplňků apod. Současně také zahrnuje volbu správného osvětlení a ozvučení prostoru.

Dá se říci, že bytový designer na interiér kouká z pohledu celku i jednotlivých částí, a to z mnoha aspektů. Interiérový design nakonec klade velký důraz na bezpečnost prostoru, zejména s ohledem na děti a domácí zvířata.

Jak vybrat bytového designéra?

Na trhu lze najít velké množství nabídek služeb bytového designera, jelikož tuto činnost může vykonávat téměř kdokoliv. Ale jak vybrat odborníka, který dokáže vytvořit profesionální návrh interiéru, jenž bude zohledňovat veškerá vaše přání a splní vaše očekávání?

Vybírejte zejména podle vzdělání, délky praxe a portfolia s realizacemi. Tyto tři faktory lze považovat za záruku kvality bytového designera. Zejména pokud se vám líbí portfolio zrealizovaných projektů, pak máte vyhráno. Kvalitní bytový designer většinou také nabízí nezávaznou konzultaci, jejímž cílem je vzájemné poznání, seznámení se s již hotovými realizacemi a možnost, jak nejlépe zjistit vaše přání a představy.