Jak jednoduše přestavět starý zděný komín?

Jestliže vám váš starý zděný komín dosluhuje, je potřeba s tím co nejrychleji začít něco dělat. V tomto článku pro vás máme jeden zajímavý nápad.

Dosluhující komín je něco, co musíte začít co nejdříve řešit. V opačném případě byste mohli mít zbytečné problémy. A to nejen s úřady, které vám na vás kvůli nefunkčnímu komínu mohou uvalit mastnou pokutu. Věděli jste ale, že dosluhující komín můžete jednoduše transformovat?

Vsaďte na nerez

Žádný zděný komín rozhodně nevydrží věčně. Čas od času je potřeba se o něj starat. Jestliže už mu ale není pomoci a nechcete jej znovu stavět, pak pro vás máme elegantní řešení. Nerezové komíny představují univerzální systém, který je nejenže spolehlivý, ale především velice snadný na montáž.

Díky různě tvarovaným prvkům je možné vytvořit nerezový komín, který bude mít požadovaný tvar. I když půjde o něco atypického. Nerezové komíny se mohou pochlubit především nízkou hmotností. Ta tedy nebude zbytečně zatěžovat vaši stavbu. To znamená, že kvůli novému komínu nebude potřeba provádět speciální stavební úpravy. Nerezové komíny je snadné ukotvit k fasádě, bez nutnosti jakéhokoliv základu.

Stavbu nechte na profesionálech

I když stavba nerezového komínu vypadá velice jednoduše, měli byste se raději spolehnout na profesionály. Ti totiž přesně vědí, jak všechny komponenty vhodně spojit do sebe a vytvořit z nich kvalitní spalinovou cestu. Nebudete se muset starat ani o kotvení, které za vás zrealizuje vámi vybraná firma. Na koho tedy vsadit?

Kvalitním dodavatelem a stavitelem nejen nerezových komínů je společnost Skorsten. Ta má dlouholeté zkušenosti nejen se stavbou komínů, ale také prodejem a realizací krbových kamen. Společnost Skorsten vám tak může pomoct od začátku až do samotného závěru – tedy jak s realizací spalinové cesty, tak s následnou instalací dalších komponent. I přes vysokou severskou kvalitu veškerých produktů jsou služby této firmy velice levné, což je rozhodně příjemný bonus.