Jak probíhá bourání bytového jádra?

Pokud bydlíte v panelovém domě nebo jste si v něm pořídili vlastní byt, možná vás čeká rekonstrukce koupelny v paneláku, jejíž základ tvoří bytové jádro. Než však začnete s jakýmikoli úpravami, nejprve je potřeba si ujasnit několik důležitých věcí. Jednou z nich je typ bytového jádra, od něj se pak odvíjejí další práce. V každém panelové domě mohou být totiž různé typy bytových jader. Bytové jádro je potřeba si důkladně prohlédnout a zjistit, které jeho stěny jsou panelové s umakartovým obložením a které jsou pouze příčky vyrobené z umakartu.

Jak na úpravy?

Nejprve si zjistěte, z jaké nabídky vybavení i materiálů můžete vybírat. Zavítejte do obchodů a koupelnových studií, prohlédněte si nabídku e-shopů, porovnejte ceny. Vybírat totiž můžete z celé řady materiálů a koupelnového vybavení různých designů i vzorů.

Co všechno obnáší rekonstrukce bytového jádra Praha? Pokud se pustíte do rekonstrukce kompletní, je potřeba si ujasnit, typ kachliček a dlažby, kde bude umístěno umyvadlo, zda budete mít v koupelně vanu nebo sprchový kout, jaké kusy koupelnového nábytku si pořídíte, bude součástí koupelny také pračka? Velmi důležitou roli hraje také osvětlení.

Nevíte-li si rady, obraťte se o pomoc na profesionály z koupelnového studia. Většina z nich pro návrhy využívá moderní technologie, díky 3D zobrazení si vaši koupelnu můžete prohlédnout ještě dříve, než vůbec s rekonstrukcí začnete. Snáze tak odhalíte chyby a nedostatky, které se dají opravit snadněji, než pak ve skutečnosti.

Základní fáze

Během rekonstrukce koupelny je potřeba nejprve odstranit původní jádro. Pokud se jedná o rekonstrukci širší, kdy jste bourali některé příčky, je potřeba založit příčky nové. S tím jsou spojeny stavební práce. Pak následují dokončovací práce, k nimž patří i obkládání stěn a úprava podlahy, případně pokládka dlažby. Dalším krokem osasezní sanitární techniky, pak následuje spárování, začišťování a umístění koupelnového nábytku.