Jak rychle opravit notebook

Pokud podle nadpisu očekáváte podrobný návod na opravu notebooku, budete zklamáni. S otázkou na to jak opravit notebook se raději obraťte na odborníky. Pouštět se do opravy notebooku svépomocí bez odborných znalostí, vám může přinést velké problémy. Samotný notebook je složitý přístroj, který je dnes již plnohodnotnou náhradou klasických stolních počítačů. K jeho přednostem patří nízká hmotnost i malý rozměr, takže jej lze snadno přenášet například z práce domů a opačně, nebo s ním cestovat za prací v terénu či na dovolenou. Další výhodou je jeho nezávislost na zdroji elektrické energie. Tak jako u jiných přístrojů, je i u notebooku třeba pro jeho bezporuchový chod provádět pravidelný servis notebooku.

K jakým závadám dochází nejčastěji?

Jsou závady závažné i méně závažné. Poměrně běžnou závadou, která se může vyskytnout i u vašeho notebooku, který dáváte na pravidelný servis, je nefungující klávesnice, nebo některá z kláves. Nebo se může stát, že notebook zapnete, ale ten nereaguje. Případně se sice jeho chod spustí, ovšem po nějaké chvíli se sám od sebe vypne. Další příčinou může být neopatrnost při zacházení, kdy vám notebook spadne na zem a rozbije se LCD. Nemusí to znamenat vždy fatální poškození omezující vlastní chod přístroje, nicméně se zhorší komfort jeho užívání vinou špatně viditelného obrazu. Pak nemůže nic jiného, než výměna LCD. Jednou z běžných závad je zlomení pantů víka, k čemuž dochází při jeho častém otevírání a zavírání. Pokud se notebook začne přehřívat či hlasitě hučet, nemusí to ještě nic znamenat, ale také to může být předzvěst závažnější poruchy.

Které další závady se vyskytují?

Při poškození základní desky se nejlépe přesvědčíte o solidnosti a hlavně odbornosti daného servisu. V servisech, které nemají potřebné odborné znalosti ani dovednosti, vám bude zpravidla nabídnuta výměna celé základní desky se zdůvodněním, že deska je neopravitelná. A ceny základních desek začínají na částce kolem 5 tisíc Kč. Pokud ovšem svěříte svůj notebook firmě RG Computer service, ušetříte slušnou částku peněz, jelikož její technici dokáží vyměnit pouze vadné součástky. Dokonce tato firma neúčtuje nic za provedenou diagnostiku.