Jak se opravuje betonová podlaha? Ukážeme vám to

Betonová podlaha se sice může pochlubit dlouhou životností, ani ta ale nevydrží věčně. V tomto článku vám tedy ukážeme, jak se postupuje při její opravě.

Betonová podlaha toho vydrží opravdu hodně. Pokud je dobře postavená, troufneme si trvdit, že vám bude bez poškození sloužit i deset let. Pokud se ale vyskytnou na povrchu nějaké nedostatky, můžete je poměrně snadno odstranit.

Vydrží dlouhá léta

Betonové podlahy Strakonice jsou pokládány s maximální péčí. Díky tvrdé práci a dlouholetým zkušenostem vám tak tyto podlahy budou sloužit opravdu dlouho. Jakmile se ale objeví nějaké poškození, jeho opravení zpravidla nebývá příliš velký problém. Důležitá je hlavně správná příprava betonového povrchu před samotnou opravou.

Základem je jeho důkladné vyčištění. Nečistoty, prach, barevné nátěry nebo zbytky omítky musí pryč. Zmobilizujte všechny svoje dovednosti a dostaňte je z povrchu. Můžete použít například vysavač, který si poradí i s drobnými částicemi.

Jak se opravuje betonová podlaha?

Nejlepší výsledky při opravě vám nabídne strojní pokládání betonu. K tomu se ale přistupuje až ve chvíli, když je potřeba opravdu masivní úprava podlahy. Před tím je tedy potřeba nejprve podlahu trošku vybourat a nanést na ní úplně nový povrch. To samé platí o železných tyčích. Ty ale mohou v betonu zůstat i nadále jako potřebná vzpruha.

Ve většině případů se k takto drastickým opravám ale přistupovat nebude. Betonové podlahy Volary jsou totiž vysoce kvalitní a dlouho vydrží. Poškození může utrpět vnější film. Ten je ale možně poměrně snadno obnovit. A zvládnete to i vy sami. Stačí betonovou podlahu ošetřovat speciálním přípravkem během jejího mytí. Tímto způsobem dodáte ochrannému filmu jeho ztracený lesk a zacelíte všechny dírky a škrábance. Tento film můžete s trochou práce seškrábat a nahradit zcela novým. S běžnými pomůckami to ale zřejmě nezvládnete.