Jak se spolehlivě odstěhovat se stěhovací firmou

Většina z nás chce samozřejmě při stěhování ušetřit nejen finanční prostředky, ale také stres a nervy. Ono stěhování není zase tak jednoduché jak se na první pohled zdá, ale vždy se najde dobré řešení. Také to není zrovna levná záležitost. Pokud máme v plánu odstěhovat se jen s pomocí vlastních sil a kamarádů, můžeme na tom trochu ušetřit, ale zase se jistě nadřeme. A to značně.

Co všechno obnáší situace, pokud se chceme stěhovat svépomocí

Vše bychom si měli dopředu naplánovat. Měli bychom vědět, že v případě stěhování svépomocí se budeme muset jistě otočit svým automobilem a to několikrát, dokud všechny nutné věci nebudeme mít na nové adrese. Náklady na benzín, námahu a čas, který je v tomhle případě vynaložený bychom si měli trochu propočítat. Skoro většinou se náklady na stěhování osobním autem trochu prodraží. Jestliže ale víme, že svůj vůz využijeme tak maximálně dvakrát, není co řešit.

Dřina. Tohle si musíme uvědomit jako první. Není totiž žádná sranda stěhovat velké skříně, kterou jsou neskladné nebo například klavír. Budeme proto vyčerpaní, mnohdy naštvaní, že nám nejde vše podle plánu a také hodně zmožení. Může se také přihodit i nečekaná situace, kdy se něco poškodí nebo rozbije.

A co nám nabízí stěhovací firma?

Odborných stěhovacích firem je v posledních letech hodně. A jejich služby se jistě vyplatí nejen soukromým osobám, ale i firmám a společnostem. Vždy je nejlepší nejdříve si firmu objednat na určitý datum, jako rezervaci. Stěhovací firma tak pošle svého pracovníka, aby zjistil,o jak velký byt, či dům se jedná a určí strategii stahování. V dnešním moderním světě také může nabídnout stěhování na klíč, které je hojně využíváno zejména v západní Evropě a u jedinců, kteří třeba z pracovního hlediska nemají dostatek času.

Tyto firmy mají také vše potřebné k tomu, aby cel akce proběhla rychle, bezpečně a v co nejkratším čase. Disponují velkými vozy, dodávkami, pracovníci jsou dostatečně proškoleni a vědí, jak svou práci dělat dobře.

Stěhování na klíč

Právě tato možnost je velkou výhodou při stěhování. Ušetříme tak hodně času. Je to prakticky hodně podobné, jako u stavby na klíč. I tady je vše jen na stěhovací firmě. Předáme jim klíče a o víc se nemusíme starat. Dokonce i s balením si nemusíme dělat těžkou hlavu. Pracovníci stěhovací firmy mohou vše důkladně zabalit do ochranných a přepravních obalů, označí a to nám také usnadní vybalování. Není totiž nic horšího, než v novém bytě hledat třeba spodní prádlo nebo doklady. Jakmile bude vše připraveno, můžeme si převzít klíče a rovnou si koupit láhev dobrého vína na večer v novém bytě.

Pojištění

Každá stěhovací firma je pořádně pojištěna proti poškození nebo odcizení našeho majetku. Ovšem určitě bychom měli pracovníky upozornit na to, že máme doma cennou sbírku motýlů nebo jiné drahé věci, na které je třeba dávat větší pozor.

Jak poznat spolehlivou firmu? Určitě si můžeme zjistit reference a pověst společnosti. Také se bychom se měli informovat o velikosti dodávky nebo nákladního auta. A určitě bychom se měli zeptat na předběžnou cenu. Rozhoduje i doporučení, styl a také jednání pracovníků společnosti. Slušnost je základní znak profesionála.