Jak si zařídit nepostradatelný líčící kout pro každou dámu

Každé ráno doma hledáte místo, kde je dostatek světla, ve kterém byste se mohli namalovat? Vytvořte si doma stálý líčící kout, ve kterém bude ideální světlo a podmínky na líčení. Poradíme vám, co vy vám v takovém líčícím koutě nemělo chybět. 

Základem je stůl

Prvním bodem je výběr vhodného stolu. Použít můžete stůl, ve kterém je již zabudované zrcadlo nebo zvolit menší stolek, na které si zrcadlo umístíte. Ideální je takový stůl, který bude korespondovat se zbytkem interiéru. Umístit stůl na líčení můžete umístit do ložnice, ale také obývacího pokoje. Velmi záleží na rozložení nábytku a především na světle.

Vhodné světlo

Snad tím nejdůležitějším v průběhu líčení, je přirozené světlo, které nesmí být moc prudké. Pokud se líčíte v koupelně pod umělou zářivkou, často se vám poté stane, že když vyjdete na přirozené světlo zjistíte, že jste se namalovali příliš nebo divně nepřirozeně. Proto je důležité stolek umístit tam, kam jde dostatek světla nebo si trochu přisvítit vhodně zvoleným osvětlením umělým. Poslouží vám například žárovičky okolo zrcadla či lampička.

Nezbytné doplňky

Kromě stolečku, židle a kvalitního osvětlení budete potřebovat také zrcadlo. Můžete zvolit jedno velké či menší kulaté a dokonce i zrcátko přibližovací, které vám poslouží například při vytrhávání obočí. Dále budete potřebovat přihrádky na jednotlivé šminky. Vhodné je, pokud má stoleček alespoň jeden šuplík, do kterého budete moci uložit méně používaná líčidla. Ty frekventovaně užívané si nechávejte přímo na stolečku, využít můžete nejrůznějších košíčků, přihrádek či obyčejné skleničky, kterou si ozdobíte třeba mašličkou. Hodit se vám na stole jistě budou kapesníčky či odličovací ubrousky, kterými můžete smýt část nepovedeného make-upu. Pokud se líčíte dlouho, umístěte na líčící stolek třeba i aromalampu, která vám vykouzlí příjemnou atmosféru, pokud se líčíte na večerní akci či brzy ráno, než vyrazíte do práce.