Jak správně čistit židli? Je to hračka

Ať už se rozhodnete investovat do jakéhokoli kusu nábytku, jistě si nepřejete, aby vám za krátký čas odešel. K tomu, aby vám vydržel dlouhé roky ve stále perfektním stavu, se o něj musíte samozřejmě náležitě starat. V otázkách židlí tomu zákonitě není jinak. Pokud nebudete o židli pečovat, zřejmě vám v potřebné kvalitě dlouho nevydrží. Každý typ židle vyžaduje jiný druh péče, ale všechny mají jednoho společného jmenovatele – péče o ně není vůbec složitá. Ptáte se, jak na to? To vám vysvětlíme v následujících řádcích, takže rozhodně nikam neodcházejte.

O jaké židle musíte náležitě pečovat?

  • jídelní židle
  • kancelářské židle

U jídelních židlí je to s péčí asi nejjednodušší. Hned na začátku je potřeba určit, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Pokud jsou židle dřevěné, je na místě je jednou za čas ošetřit speciálním přípravkem na ochranu dřeva. Pokud jsou židle plastové, bohatě postačí vlhký hadřík. To samé platí i o kovových židlích.

U speciálních druhů židlí se materiálů používá mnohem více. My se zaměříme na židli, která většinou slouží na sezení u pracovního stolu, čili židle kancelářská. Ta může mít potažená kůží, umělou hmotou a nebo textilií. Kožená židle se pravidelně omývá vlhkým hadříkem a jednou za čas je potřeba hadřík namočit do přípravku sloužícímu přímo k ošetření kůže.

Jestli máte doma židli kompletně zhotovenou z umělých hmot, nemusíte si s čištěním dělat téměř žádné starosti. Nečistoty stačí buďto jednoduše vysát a nebo opět použít vlhký hadřík. Pokud je kancelářská židle pokrytá textilií, budete muset vyvinout o něco většího úsilí. Drobná smítka odstraníte pomocí vysavače a skvrny například od jídla budete muset vyčistit pomocí speciálního přípravku, který je dostupný ve všech větších obchodech.

Péče o nábytek je stěžejní

Stejně jako židle se musíte starat i o ostatní vybavení vaší domácnosti, protože jinak vám po čase začne ztrácet na kráse. Věnujte tedy jistou dávku pozornosti všemu kolem vás a tím si zajistěte spokojenost na další dlouhé roky.