Jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Obývací pokoj je jednou z místností, kde je potřeba mít kvalitní osvětlení a hlavně dostatek světla. Celá rodina se zde pravidelně schází, je to místo, kde to žije. Někdo chce hrát společenské hry, někdo si chce přečíst zajímavý časopis, zašít díru na koleni, nebo v klidu sledovat televizi. Pro někoho se obývací pokoj stal navíc i dočasnou kanceláří. K tomu všemu potřebujete dostatek světla. Jak to v obývacím pokoji skloubit, aby bylo na všechno světla tak akorát?

Dostatek světla v každém koutu

Je dobré určitě vybírat kvalitní svítidla a především světelné zdroje, důležité je ale i rozmístění svítidel. K základnímu osvětlení celé místnosti slouží centrální svítidlo, nejčastěji jde o závěsné, nebo stropní svítidlo, využít můžete určitě také soustavu zapuštěných bodovek. Velmi výhodné je, pokud rozdělíte svítidla na několik zón, potom nemusíte vždy svítit všemi svítidly, ale vyberete si tu část, kterou zrovna potřebujete. Do pracovního koutu k počítači se skvěle hodí nástěnné svítidlo a určitě nesmí chybět také stolní lampička především na práci.

Praktické je samostatné osvětlení nad konferenčním stolkem, potažmo sedačkou. Pokud máte oblíbené křeslo na čtení, postavte si k němu estetickou stojací lampu, která se stane kromě zdroje světla také skvělým dekorativním prvkem místnosti. Útulného efektu vám pomohou dosáhnout také LED pásky, které umí měnit nejen intenzitu světla, ale také barvu podle vaší aktuální nálady. Máte-li v obývacím pokoji nějaké umělecké dílo, na které chcete upozornit, je vhodné ho nasvítit speciálním bodovým svítidlem.

Buďte moderní a vyberte si svítidla, která můžete ovládat i na dálku pomocí mobilní aplikace. Berte ohled na činnosti, které v obývacím pokoji rádi děláte, na celkovou dispozici interiéru a množství přirozeného světla a rozmístěte svítidla tak, abyste vždy na všechno dobře viděli. Nevíte si s výběrem sami rady? Přijďte se k nám poradit a prohlédnout si vystavená svítidla do našeho světelného studia v Dolních Břežanech, těšíme se na vás.