Jak vybrat správnou dlažbu do koupelny

Stavíte či rekonstruujete bydlení, chystáte se na koupelnu a přemýšlíte nad tím, jaká koupelnová dlažba by byla do ní nejvhodnější? Výběr je poměrně široký a vzhledem k tomu, že je to investice nezanedbatelná a na poměrně dlouho dobu, je potřeba vzít v potaz celou řadu faktorů. Podívejte se na některé tipy, které vám ve vašem rozhodování mohou pomoci.

Inspirace především

Můžete prolisovat katalogy s nabídkami a návrhy koupelen, prohlédnout si fotografie na internetu, koupelny svým známých nebo navštívit koupelnové studio praha, které nabízí, kromě jiného, tvorbu vizualizace koupelen.

Stanovení rozpočtu

Než začnete vybírat dlažbu, změřte si přesně prostor, do něhož ji budete pokládat a zjistěte, jaké máte finanční možnosti. Také je potřeba brát v úvahu poměr ceny a kvality. Počítat musíte i s finanční částkou potřebnou na montáž, v případě, že si ji nebudete obstarávat sami. Mezi další položky, na které musíte mít finance, patří spárovací hmota, lepidlo a penetrace. Pokud si nejste jisti nákupem jednotlivých položek,obraťte se na koupelnové studio, které nabízí nejen vizualizace koupelny, ale také poradí a doporučí vhodné prostředky potřebné pro realizaci pokládky dlažby.

Výběr materiálu

V současné době si můžete vybírat z celé řady různých materiálů. Mezi nejčastější patří keramická dlažba či obklady z přírodního kamene. Tyto materiály jsou velmi vyhledávané a díky nim bude vaše designová koupelna dokonalá.

Keramické obklady jsou odolné, nepodléhají oděru, ani se neprošlapou. Jsou odolné i vůči chemickým čistícím prostředkům. Pokud uvažujete o podlahovém topení, nabízejí vysokou tepelnou vodivost.

Obklady z přírodního kamene jsou originální, ale jedná se o savý materiál. Je tedy potřeba použít na ně vrstvu laku a impregnace přírodními oleji.

Dlouhou dobu je velmi populární velkoformátová dlažba, která je vhodná pro koupelny malých i velkých rozměrů.

Ať už zvolíte materiál jakýkoli, pamatujte, že povrch musí být vždy protiskluzový.