Jak vymalovat stěny bytu dokonale a s přehledem

Malování stěn patří k těm jednodušším, ale také nejlevnějším způsobům, jak oživit interiér a mít přitom moderní byt. Pokud si někdo myslí, že to snadné a bude to mít hotovo za půl dne, mýlí se. Malování potřebuje ještě základní přípavu, kdy je potřeba připravit stěny na malování a místnost se musí také vyklidit. To mnohdy zabere více jak půl dne. Navíc by vše mělo být provedeno s přehledem a bez stresu. Jen tak bude každý výsledk dokonalý a podle představ majitele.

Malíři

Pokud si někdo na samotné malování jednoduše netroufne, není to žádná ostuda, když si na to objedná profesionální malířskou firmu. Jejich služby jsou kvalitní a v mnoha směrech mohou poradit i s výběrem vhodných barev a odstínů, kterých existuje celá řada. Malíři dnešní doby jsou vybaveni vším, co je k malování potřeba. Na výběr mají velké množství válečků a štětců, které jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů, které napomáhají malířům v jejich práci. Štafle sice malíři určitě používají, ale dnes se nabízí i možnost malovat pomocí teleskopických tyčí, které se skvěle hodí na malování těžko dostupných míst. Výsledek každé takové práce je pak skvělý a majitel vymalovaného domu nebo bytu se pak může těšit z nového nádechu interiéru. Takže oslovit malířskou firmu se jistě vyplatí.

Jakou roli hraje barva

Každá barvy má svá specifika a to se týká i odstínů. Výběr hodně záleží na stylu, lehkosti, ploše a účelu místnosti. Odborníci doporučují vzít v úvahu interiér chodby a ostatních místností harmonicky zkombinovat. Barvy jinak v životě člověka hrají velkou roli. Svět totiž není jen černobílý.

Rady, jak mít dobře vymalovaný byt

Chodba je první místnost, do které vtupuje nejen majitel, ale i návštěva. Chodby mohou být vymalovány libovolným tónem od světlé, pastelové, bohaté a tlumené, ale pozor, doporučuje se vyhnout se pouze bílé. Ne že by to byla barva vyloženě nevhodná, ale je poněkud nepraktická, zejména pokud jsou v rodině malé děti nebo domácí mazlíčci. Klasické světle hnědé a béžové odstíny jsou vhodné pro ty, kteří chtějí vytvořit především praktickou chodbu. Vhodné jsou také světle šedé stěny, které třeba vizuálně zvětší místnost, ale mohou se kombinovat s jasnějšími tóny.

A jak by se měla vymalovat chodba, která je úzká

Bohužel mnohé chodby jsou velmi úzké prostory a nedá se s nimi nic moc dělat. Tady je také majitel omezen ve výběru vhodných barev. Světlé odstíny opticky zvětší prostor. Pokud člověk nechce nijak experimentovat je doporučováno zvolit jemné a světlé odstíny. Sněhově bílá dekorace na burgundském nebo tmavě modrém pozadí bude vypadat velmi působivě. Nejvhodnější jsou tedy barvy ve světlých skořicových a béžových odstínech s bílou a mléčnou úpravou.

Jsou tedy malířské firmy to nejlepší?

Samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Lidé, kteří jsou kulitové od přírody mají výhodu v tom, že taková práce jim není cizí a i s oškrábáním stěny si hravě poradí. Profesionálové malířských firem mají svou práci v malíčku a jejich služby se určitě vyplatí zejména těm, kteří mají nedostatek času. Mnohdy se může jednat i o malování na klíč, což je v dnešním uspěchaném světě pochopitelné.