Jsou instalační krabice opravdu tak důležité?

Instalační krabice patří mezi základní součásti každé elektroinstalace. Jsou ale opravdu tak důležité? A k čemu vlastně slouží? Na to se podíváme v tomto článku.

Jídlo, pití a elektřina. Právě tyto tři prvky jsou pro moderního člověka naprosto klíčové. Bez nich, a především bez elektřiny, by totiž nemohl vést takový styl života, na jaký je zvyklý. Věděli jste ale, že velkou roli v elektroinstalacích nehrají pouze samotné rozvody, ale také instalační krabice? V následujících řádcích vám o nich řekneme něco víc.

Základní ochranný prvek

Bez elektrických rozvodů se neobejde žádná domácnost. Právě přes ně totiž protéká elektřina, kterou následně využíváte například k čtení tohoto článku. Úžasné na tom všem je, že rozvody nejsou na první pohled viditelné. Všechno je totiž vymyšleno tak, aby byl obyvatel domu v maximálním komfortu a nemusel se o nic starat.

Existují ale chvíli, kdy je samotné rozvody velice těžké zakrýt. A v tuto chvíli přichází na řadu podomítkové krabice. Ty totiž slouží k uzavření a zakrytí elektrických rozvodů, které se setkávají na jednom místě. Většinou jde o rozcestí a místa, kde končí nebo se rozděluje vícero kabelů. Instalační krabice pod omítku přitom nabízí nejen ochranu těmto kabelům, ale také snazší přístup pro elektrikáře. Zejména pokud by v budoucnu potřeboval něco opravit nebo vyměnit.

Dodatečná ochrana

Instalační krabice pod omítku bývá zpravidla vyrobena z tvrdého a odolného plastu. V případě potřeby totiž podřebuje izolovat požád a zabránit tak vzniku zbytečných škod. Potřebuje ale také chránit samotnou kabeláž před poškozením zvenčí. A to i v případě, že by samotná zeď, která instalaci i instalační krabici kryje, nevydržela nápor.

Je tedy jasné, že pokud chcete mít naprostou jistotu, budete potřebovat opravdu kvalitní instalační krabici. Víte ale, kde jednu takovou koupit? Pokud ne, tak mi vám poradíme. Na eshopu Kaiser-krabice.cz naleznete široký výběr instalačních krabic. Vybírat můžete podle typu stěny nebo účelu. Instalační krabice pod omítku navíc pořídíte za velice nízkou cenu a s garancí maximální kvality.