Kouzelná krabička jménem fotopast, k čemu vlastně slouží?

Už jste o ní slyšeli, ale přesně nevíte, k čemu by konkrétně vám byla dobrá? Lidé často hovoří o malé krabičce, která toho však umí opravdu hodně a nejednou může pomoci zachránit majetek, pomoci odhalit různé problémy, které vypadají jako neřešitelné. Pohodlně, bez větších problémů. Ač je původně vyráběna k jiným účelům, lidé její pole působnosti rozšířili všude tam, kde potřebovali a kde mohla pomoci. K čemu vlastně takový přístroj slouží a proč je dobré si jej také domů pořídit? Co má za funkce a jak vlastně pracuje?

Krabička, která umí zázraky

Když se řekne fotopast, ti znalejší mohou říci, že jde o přístroj, který vypomáhá myslivcům a milovníkům zvířat monitorovat les, přilehlé okolí. Je tomu tak, v zimě například monitoruje pohyb zvířat u krmelce, což zajistí lepší přísun potravy, pomůže odhalit, jaká zvířata se v lese a okolo něj pohybují, kde se vyskytuje nějaká škodná a mnoho a mnoho dalšího. Zdaleka jí však nevyužijete jen v lese! Jelikož jde o plně automatické digitální zařízení, které pořizuje statické snímky nebo videa, můžete přístroj využívat takřka všude, kde uznáte za vhodné. Snímky fotí jak ve dne, tak i v noci, takže nemusíte mít obavy.

K čemu přístroje slouží?

Fotopasti mohou využívat jak myslivci, milovníci přírody a zvěře, tak i lidé, kteří chtějí jednoduše ochránit svůj majetek. Mnoho z nich je používá jako bezpečnostní prvek u svého domu, kdy ji jednoduše naaranžujete mezi křoví nebo ke skalce a natočíte směrem ke vchodovým dveřím. Neunikne vám nikdo, kdo projde okolo. Můžete monitorovat, v kolik jezdí pošta, v kolik balíčky, zda skutečně zvonili případně, kdo se chce dostat do vašeho domu a nemá zde co dělat. Zachycuje tepelný pohyb a následné snímky uchovává na SD kartě nebo je posílá e-mailem či jako MMS.