Kvalitní interiérové stínění přináší tížený světelný komfort

Světelný komfort je jedním z důležitých aspektů interiéru, díky kterému se cítíme doma prostě příjemně. Pokud máte doma přes léto příliš teplo, bydlíte blízko frekventované silnice nebo hledáte možnost zútulnění interiéru, mohou pro vás být různé formy stínění dobrou volbou.

Výhody stínění

Zvolit si můžete ze dvou možností, a to interiérového či exteriérového stínění, přičemž každé z nich přináší trochu jiné výhody. Nejenže díky nim můžete regulovat světlo, které proniká do vašeho domova, ale také tepelný komfort ve vašem domově, pronikání hluku a prachu do interiéru či to, jak útulně se doma cítíte. Stínění vás totiž chrání i před zraky kolemjdoucích či osob, které by mohly do vašeho domova vidět.

Interiérové stínění

Interiérové formy stínění jsou oblíbenější formou stínění, přičemž těmi nejčastěji volenými jsou právě horizontální žaluzie. Celkově dává interiérové stínění možnost plynulé regulace prostupu světla do interiéru, díky nim můžete místnost zútulnit a doladit její design, jejich velkou výhodou je jednoduché ovládání a cenová dostupnost.

Zvolit si však můžete i z dalších druhů stínění, například plisé žaluzií. Plisé je skládaná látková žaluzie, přičemž je ideální, pokud potřebujete interiér se stíněním různě barevně ladit. Vybrat si totiž můžete z desítek druhů barev a typů látky s různou propustností světla. Zajímavým druhem stínění jsou i vertikální žaluzie.

Moderní řešení

Hledáte-li moderní formy stínění, zkuste vsadit na látkové rolety, které jsou vyhotoveny z vysoce kvalitních látek. Tyto rolety dokážou zútulnit každý interiér a působí elegantně. Možností jsou pro vás také japonské posuvné stěny, které jsou tvořeny jednotlivými látkovými panely, které se posunují díky vodící liště. Jedná se o zajímavý způsob stínění v interiéru.