Květiny v interiéru: Kde ano, kde naopak ne?

Patříte mezi milovníky květin v interiéru? Nebo naopak každou květinu, kterou si pořídíte, brzy zahubíte svou zapomnětlivostí? V dnešním článku se dozvíte, kde byste květiny v interiéru měli mít a proč jsou pro nás květiny tak důležité. 

Zeleň ve vašem domově

Pokud nepatříte příliš mezi fanoušky zeleně u vás doma, zkuste tuto skutečnost změnit a pořiďte si aspoň pár druhů kaktusů. Květiny totiž mají skvělou schopnost zútulňovat interiér a přidat do něj přírodní prvek, který může v interiérech často chybět. Kaktusy přežijí i dlouhé nezalévání a můžete je klidně vystavit na slunečném parapetu, kde se jim bude dařit.

Síla květin

Nejenže jsou květiny skvělým prostředkem, jak zútulnit vaše bydlení, ale produkují také v malém množství kyslík a co lepšího, čistí vzduch od těžkých kovů a vytváří v našem domově příjemné prostředí. Nepodceňujte jejich sílu a umístěte je v přiměřeném množství i ve vašem domově. Pokud máte raději řezané květiny, i to je cesta úspěchu, ale budete do nich muset často a nepřetržitě investovat.

Kam s nimi?

Květiny by neměly chybět v obývacím pokoji, kde mohou být drobnější  květiny umístěny i na konferenčním stolku, dále v kuchyni. V ní si totiž můžete vytvořit dokonalou bylinkovou zahrádku na parapetu či v létě za oknem. Umístit je můžete také do vaší koupelny, ale zde je nutné pečlivě vybírat květiny, kterým nevadí vlhko a tmavo. Pokud však máte koupelnu s oknem ven, můžete zvolit například orchideje, které vlhkost milují.

Kde s nimi šetřit?

Naopak s květinami šetřete v dětském pokoji a ve vaší ložnice. V dětském pokoji se jedná o preventivní opatření, v ložnici by vás květiny mohli zbytečně rušit. Květiny přes den sice produkují kyslík, ale přes noc jej spotřebovávají, což není také vhodné do ložnice, kde trávíte celou noc.