Luxusní mlsání: ovoce v čokoládě a alkohol, proč ne?

Namočené ovoce v čokoládě je slast. Kdo by odolal? Není tomu jinak ani u jahod. Máčené pamlsky je však nutné umět spárovat. Ne všechno chutná lahodně, což se týká i dobře zvoleného alkoholu. Stejně jako by někomu nechutnal doutník, je tomu tak i tu.

Čokoládu a ovoce lze snadno spárovat v nádherné kombinaci chutí

Již starověcí Aztékové objevili zázrak kakaových bobů. Kakaové boby byly tak cenné, že se využívaly jako platidlo. Potom se do nich přidal cukr a zrodila se čokoláda. Díky těmto novodobým sladkostem se vám otevírá nová brána poznání, co se týče alkoholu – jahodová pálenka.

Uspořádejte večírek a nechte své hosty ochutnat

Co přesně, to bude, je již na vás. Co zvítězí jako první? Ovocné bonboniéry nebo dortové nanuky či dokonce jahody a prosecco? Nutno podotknout, že i ovocné kytice vypadají úchvatně!

Rozhodně nezklame ani belgická čokoláda s ovocem, která přidá úplně nový rozměr. Punc sladkosti vyváží hořkost a vy v ústech zaznamenáte jen harmonické sousto.

Pokud jde o dezert, je těžké vybrat si mezi ovocem a čokoládou. Proč je tedy nekombinovat?

Čokoláda je samozřejmě vynikající sama o sobě, ale v kombinaci s jinými příchutěmi, může být ještě lepší. Vzpomeňte si na čokoládové jahody. Sbíhají se vám sliny?

Čokoláda podtrhne chuť jahod. Není se čemu divit, je to parádní dobrůtka. S přivřením oka by se dala kvalitní čokoláda považovat i za zdravou surovinu. Samozřejmě je nezbytné ji konzumovat s mírou, podobně jako alkohol – ananasová pálenka.

Čerstvé ovoce je šťavnatější a osvěžující, než sušené

Jestliže tedy toužíte po těchto a více kombinacích, kterých není nikdy dost, určitě si je můžete objednat. Ovoce s čokoládou vytváří příjemný kontrast. Nádherně zdobené jahody jsou luxusní záležitostí, kterou lze obdarovávat častěji. Jednou to může být babička, po druhé manžel a po třetí vaše děti.

Našlehané cupcakes s krémem si zamiluje celá rodina ani k tomu nemusí být extra příležitost v podobě oslavy narozenin. Na volnou neděli a lenošení u televize si zasloužíte něco lepšího, než jen řádky čokolády.