Mechové obrazy: Netradiční způsob, jak obzvlášnit interiér dekorací z přírody

Zkoušeli jste se někdy zbavit mechu na zahradě? Potom jistě víte, že mech je téměř nezničitelný, proč toho tedy nevyužít při výzdobě interiéru. Mech patří mezi odolné rostliny, to je známý fakt, ovšem, že z něj může být originální umělecké dílo, již tak známé není. Uměleckým dílem rozhodně nemyslíme mech na parapetu v truhlíku nebo v květináči, ale opravdové mechové obrazy vytvářené umělci.

Jednoduše řečeno, mechové umění je nastupujícím trendem, který přináší přírodu, po které toužíte, do interiéru, bez potíží se zaléváním a slunečním zářením. Tento uklidňující trend vyhledávají především luxusní hotely, moderní kancelářské prostory a luxusní lázně a v posledních letech i v běžných domácnostech.

Jak mechové obrazy vznikají?

Mícháním různých odstínů a textur mechu vytvářejí umělci jedinečné mechové „malby“, které vám dodají pocit, že opravdu máte přírodu v obývacím pokoji. Mech je k dispozici v přibližně 12 000 odrůdách, takže máte spoustu možností. Pro barevné nádechy a různé textury přidávají někteří umělci větvičky, květiny, kapradiny a další přírodní prvky, jako jsou kameny.

Mechové obrazy jsou nenáročné na údržbu

Pokud patříte mezi jedince, kterým „umře“ i kaktus, můžete jásat. O mechové obrazy je nulová údržba. Mechové obrazy nebo dokonce mechové hodiny jsou ve skutečnosti chemicky konzervované. Toho se typicky dosahuje glycerinem a denaturovaným alkoholem nebo tepelným ošetřením a roztokem minerální soli. Technicky tedy mechové umění už ve skutečnosti nežije, ale zachovává si svůj svěží tvar a barvu. V důsledku toho údržba v podstatě neexistuje.

Velký výběr nejen mechových obrazů

Gabrielaart.cz je e-shop, kde objevíte nejen produkty z mechu, ale také dřevěné obrazy a hodiny, dárkové krabice na víno, dárkové krabice a koše apod.