Moderní dlažba – jakou vybrat do vašeho interiéru?

Hledáte moderní a neotřelou dlažbu do svého interiéru? Nechcete něco, co má každý, byť je to moderní, hezké a také dosti praktické. Spíše hledáte jiné možnosti, jak do svého domova propašovat moderní a trochu originální prvek, který se vám bude líbit. A návštěvy? Ty se budou ptát, odkud podlahu máte a hlavně, co je to za materiál! Sáhnete-li po travertinu, pak rozhodně neuděláte chybu. Moderní, stylová, hodící se snad ke všemu podlaha, která dlouho vydrží a navíc k dispozici hned v několika možnostech a variantách. Slyšeli jste o travertinu někdy? Oč vlastně jde?

Chemická usazenina jménem travertin

V podstatě je travertin chemicky usazenou horninou, která vzniká na pevnině. V podstatě jde o kompaktní formu vápence a vzniká v řekách nebo také v horkých pramenech. Jeho design je velmi unikátní, připomíná jedinečnou kresbu, která závisí na místě, kde se právě těží. Jde o přírodní kámen, který vypadá opravdu jedinečně a moderně snad v každém interiéru, proto jej stále víc a víc lidí volí pro své domovy. A taková travertinová dlažba vypadá vskutku originálně kdekoliv v domě – koupelna, obývací pokoj, chodba, vstup do haly, schody. Můžete používat také ve veřejných prostorách jako čekárny, recepce, chodby a podobně.

Když nechcete dlažbu

Zaujal vás travertin, ale nejste si jisti, že by to pro vaši podlahu bylo to pravé? Vyzkoušet můžete také obklady! Je k dostání v tónech od světle béžové, přes hnědou až k našedlým odstínům, takže výběr máte široký. Takový moderní travertinový obklad koupelny, toalety nebo jiných prostor vypadá jedinečně. Díky zlatavému podtónu vyvolává příjemný a hřejivý pocit, takže už nepůjde o studené místo, které nepůsobí zrovna nejlépe. Navíc jde o velmi odolný materiál, ze kterého jsou různé světové stavby.