Na čištění fasád domů je ideální volbou demineralizovaná voda

Opláštěné budovy, prosklené fasády a další typy fasád se občas bez profesionálního čistění neobejdou. Pro mytí fasád budov a mytí opláštění budov je však potřeba zvolit vhodný typ vody. Za nejlepší volbu je dnes považována demineralizovaná voda. Obyčejná voda z kohoutku není vhodná, jelikož obsahuje minerály, které mají nežádoucí vliv na fasádu, na skle často vznikají skvrny a šmouhy, usazuje se vodní kámen.

Co je demineralizovaná voda

Demineralizovaná voda je voda ochuzená o minerální a organické látky. Připravuje se různými postupy, kdy nejčastěji uplatňujícím procesem je reverzní osmóza a následné dočištění vody na demineralizačním filtru. Díky minimálnímu obsahu minerálů tak následně nezpůsobuje tvorbu vodního kamene a minerálního plaku na povrchu fasád a při zasychání tak nevznikají žádné nevzhledné mapy.

Výhody použití demineralizované vody

Využití demineralizované vody při čištění a mytí fasád budov má celou řadu výhod. Mezi hlavní výhodu patří především vyšší vázání částeček prachu a špíny. Díky tomu dokáže zajistit dokonalou čistotu povrchu, které jiné metody nedokáží. Navíc povrch získává antistatické vlastnosti, takže vázání nových nečistot není snadné. Z hlediska ochrany životního prostředí zajišťuje demineralizovaná voda naprosto ekologické čištění, protože není potřeba používat žádné chemické čistící prostředky.

Další oblasti použití

Demineralizovaná voda se zdaleka nepoužívá jen na mytí fasád budov. Její jedinečné čistící schopnosti a ekologičnost se využívají i v dalších odvětvích. Zejména jde o čištění solárních panelů a čerpacích stanic, čištění venkovních žaluzií nebo výškové mytí budov.

Pro profesionální čištění využívá demineralizovanou vodu například firma Sauber Pro, která navíc vyvinula pro její výrobu vlastní přístroj REVO SP7. Profesionální čištění nabízí téměř 15 let. V případě zájmu se na ně můžete určitě obrátit.