Navrhněte si ložnici vašich snů

Probíhá u vás právě rekonstrukce bytu? Nebo se stěhujete do nového a přemýšlíte, jak bude váš nový byt vypadat? Nyní máte jedinečnou šanci vytvořit si ložnici vašich snů, místo odpočinku a blaženého spánku. Navrhněte si ložnici vašich snů. 

Moderní?

Pokud toužíte po moderní ložnici, která bude účelná, ale i designově propracovaná, vsaďte především na kvalitní postel a vhodnou výmalbu. Pomoci s návrhem vašich interiérů vám mohou i bytový designéři, kteří jsou odborníky v oboru a můžete se s nimi poradit o celkovém vzhledu interiéru. Moderní ložnice by měla být především v jednotných barvách, nejlépe v šedé či bílé. Nemělo by v ní být příliš mnoho doplňků, což platí pro všechny ložnice. Doplňky vás zbytečně rozptylují a ruší klidný spánek. Podobně se snažte vyhnout květinám v ložnici.

Jedinečná?

Pokud máte doma opravdu unikátní prostor, například na půdě, věnujte ho vaší budoucí ložnici. Velká prostorná ložnice, do které se vejde třeba i křeslo na spaní či pracovní stůl, to je sen snad každého. V ložnici můžete mít také menší knihovnu, kde si bude uschovávat zásobu knížek.

Komfortní?

Klasikou, která nezklame, to je komfortní ložnice, která splňuje především praktičnost. Důležité je v tomto ohledu vždy investovat do kvalitní postele, nočních stolků a osvětlení. V ložnici by neměla chybět komoda či skříň, do které uschováte své oblečení. Jelikož v ložnici tolik nechodíte, můžete si v ní dovolit množství koberců, které ji zútulní.

Rozmyslete si, jaká ložnice je vhodnou právě pro vás, zvolit můžete též minimalistickou, v retro stylu či ve stylu skandinávském. Myslete však na to, aby se byt nesl v celkově podobném duchu a korespondovala se zbytkem vašich interiérů.