Online pomocníci, kteří vám usnadní hubnutí

Začátky hubnutí nejsou pro nikoho snadné. V orientaci vaší nynější váhové situace, inspirací a impulzem pro váš však mohou být někteří online pomocníci. Díky nim zjistíte, jak na tom jste, kolik byste měli zhubnout či jak se správně stravovat.

Jak na tom jste?

Na začátku vaší hubnoucí cesty byste měli nejdříve zjistit, jak na tom s vaší váhou jste. K tomu vám pomůže BMI kalkulačka, která vám vypočte, jaká by měla být vaše ideální váha a jak na tom jste s váhou nynější. Vypočítat si BMI, tedy Body Mass Index, můžete na základě kalkulačky, do které zadáte váš věk, pohlaví, výšku a váhu. Ihned získáte výsledky a dozvíte se, zda trpíte podvýživou, je vaše váha normální či jste obézní. Ideální je samozřejmě, pokud byste spadali do kategorie normální, což je pro vás dobrým ukazatelem, kolik kil byste měli zhubnout.

Kalorický přísun

Rozhodující je samozřejmě také váš kalorický přísun. Ten by měl v ideálním případě odpovídat vašemu dennímu výdeji. Pokud se zatím neorientujete v tom, jaká potravina má kolik kalorií, pomohou vám kalorické tabulky online. Díky nim získáte rychlý přehled o tom, kolik má jaká potravina kalorií. Na základě toho se budete lépe orientovat v tom, kolik toho za den můžete zkonzumovat. Možná váš překvapí, kolik některé potraviny obsahují doslova prázdných kalorií.

Zdravé recepty

Začátky cesty za shozením přebytečných kil nejsou snadné. Základem je zdravá strava, vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Pokud příliš nevíte, jaká jídla si připravovat, nechte se inspirovat zdravými recepty. Zdravé recepty jsou pro vás opravdu skvělou inspirací, především v začátcích hubnutí. Díky nim se budete lépe orientovat v tom, jaké pokrmy jsou pro vás vhodné, z jakých ingrediencí byste měli vařit. Díky BMI kalkulačce, kalorických tabulkám a zdravým receptům bude vaše cesta k vysněné postavě o něco snazší.