Pořiďte si praktické doplňky k umyvadlu. Vaše koupelna si zaslouží také úložné prostory

Koupelna, to není pouze to, co nás okamžitě napadne. Tedy typicky umyvadlo, sprchový kout nebo vana, či případně také toaleta. Jsou to také věci, které mají velký praktický význam a určitě bychom je neměli při zařizování koupelny opomíjet. Pojďme se na některé z nich podívat v našem článku.

U umyvadla musí být vše po ruce

Než se půjdete podívat do obchodu nebo na internet, jaká se nabízejí umyvadla, a které by se vám mohlo líbit, zamyslete se nejprve nad jejich praktickou úlohou v koupelně. Umyvadlo je místo, kde provádíme hned ráno hygienu. Je dobré, pokud je zde tedy vše ergonomicky rozmístěno. V zásadě si můžete vybírat mezi umyvadly v provedení:

  • Klasickém
  • Na desku

U klasických umyvadel mohou být buď závěsná, na noze, případně to mohou být umyvadla společně se skříňkou. V takovém případě řeší částečně také koupelnové úložné prostory. Designově jsou dnes však velmi populární umyvadla na desku. Pokud se rozhodne pro tuto variantu, máte tak k dispozici ještě určitou odkládací plochu. Tady můžete mít nejrůznější koupelnové doplňky, ať už se bude jednat o dávkovač mýdla, mýdlenky, skleničky apod. Pokud máte klasické provedení, budou se vám zase více hodit řešení závěsná na stěnu.

Nezapomínejte také na úložné prostory

Již v předchozím odstavci jsme zmínili například skříňky pod umyvadlo, které mohou být buď součástí umyvadel, případně je lze dokoupit dodatečně. Dobře se tak dá využít obvykle hluché místo. Koupelnová skříňka má v koupelně nepochybně svůj význam, protože do ní můžete cokoliv uklidit. Typicky se může jednat o různé čistící prostředky, hygienické potřeby apod.

Velkou výhodou je dnešní široká nabídka sortimentu, pokud jde o úložné prostory v koupelnách. Koupelnový nábytek můžete pořídit v různých rozměrech a také v nejrůznějším materiálovém provedení. Může jít o běžné skříňky z dřevotřísky, ale také o praktické provedení plastové nebo kovové.