Přírodní prvky, které oživí váš dům a vykouzlí zajímavý design

Každý touží po útulném domově, který je nejen funkční, ale vypadá také krásně. Patříte mezi příznivce přírodních materiálů? Láká vás použití dřeva a kamene? V tom případě popřemýšlejte nad použitím přírodních prvků na vašem domově či v exteriérech.

Dřevo

Velmi oblíbeným přírodním materiálem, který vypadá dokonale, domov zútulňuje a přináší ten pravý kus přírody, je dřevo. S dřevěnými prvky ve vaší zahradě, s dřevěnou pergolou či přístřeškem, bude vaše zahrada vypadat útulněji. Dřevo přináší pocit klidu a široké spektrum využití. Myslete však na to, jak budete jednotlivé přírodní prvky kombinovat.

Kámen

Další možností, jak přinést více přírodnin do vaší zahrady či domova, je kámen. Kámen lze v exteriérech i interiérech domů využít opravdu rozmanitě. Nutné je však dbát, aby se jednotlivé přírodniny doplňovaly. Vhodná je například dřevěná pergola, ke které povede cesta z placatých kamenů.

 

Obklad

Co se týká použití kamenů v exteriérech, můžete vsadit na kamenný obklad. Ten vypadá opravdu skvěle a dodává domu na rustikálním vzhledu. Kamenný obklad je opravdu stylový a hodí se buď jako vedoucí prvek či jako prvek doplňující. S kamenným obkladem už nikdy nebude váš dům vypadat obyčejně. Postará se o to, aby působil útulněji a skvěle korespondoval s přírodou.

Dlažba

Dobrou volbou je i venkovní dlažba z kamene, která se hodí především do větších zahrad, které je potřeba prostorově oddělit. Kvalitní dlažba vypadá opravdu krásně a poskytuje prostor pro odpočinek i grilování. S kamennou dlažbou nikdy nic nezkazíte, jen je potřeba myslet na její zkombinování s dalšími prvky v zahradě. Vsaďte i vy na přírodní prvky ve vaší zahradě a domácnosti. Právě díky nim získá dům i zahrada na jedinečném stylu, který se stává stále více moderním a dobře se kombinuje i s dalšími prvky.