Přírodní solné lampy a svícny

Příjemnou atmosféru i ovzduší lze v interiéru vytvořit různými způsoby. Pokud si ovšem koupit přírodní solné lampy, můžete pomoci i svému zdraví. Zejména lidem trpícím dýchacími potížemi, astmatikům či alergikům se díky přírodním solným lampám nebo solným svícnům velice uleví. Navíc jsou tyto produkty i zajímavými dekoračními prvky, ať už v bytě, nebo chalupě či chatě.

Co jsou přírodní solné lampy?

Jejich základem je solný kámen, neboli minerál, který se těží z velkých zemských hlubin. V podstatě je tento kámen pozůstatkem pravěkého procesu tvorby planety Země. Poté, co je tento léčivý minerál vynesen na denní světlo, získá hrubým opracováním požadovaný tvar. Tento proces vůbec neovlivní léčivé účinky solného kamene, který si zachová svou přírodní podobu. To je důvod k označení těchto kamenů a produktů jako solné lampy přírodní.

Jak využít léčivé účinky?

Již po několik staletí je známa prospěšnost solných kamenů na lidské zdraví. Populární jsou i solné jeskyně, které se využívají k léčbě astmatiků, alergiků nebo lidí s jinými respiračními problémy. Obdobné léčebné účinky mají i přírodní solné lampy nebo solné svícny. Vznikají tak, že do hrubě opracovaného solného kamene se umístí žárovka nebo svíčka. Solný kámen je ohříván teplem z rozsvícené žárovky nebo plemenem svíčky a tím se z něj uvolňují do okolí zdraví prospěšné látky. Ty mají příznivý vliv na dýchací cesty, které se tak udržují ve zdravém stavu.

Víte, co je to yoni vajíčko?

Zajímavý název yoni vajíčko se skládá ze dvou pojmů. Jednak z krásného polodrahokamu opracovaného do tvaru vejce a následně důkladně vyleštěného, aby jej ženy mohly nosit ve vagíně. Pojem yoni se používá pro ženské genitálie. Již ve staré Číně si ženy posilovaly pochvu cvičením s yoni vajíčkem. Pokud tuto techniku dobře zvládly, měli své pohlavní orgány pevné a pružné až do vysokého věku. Číňanky používaly vajíčka vyřezaná z nefritu, dnešní ženy si mohou opatřit tzv. yoni vajíčko.