Pusťte do svého interiéru retro styl

Líbí se vám některé retro kousky? Staré komody, stoly či křesla? Nebojte se do moderního stylu zakomponovat retro nábytek či doplňky. Tyto dva zdánlivě neslučitelné styly jsou totiž skvěle dohromady. 

Retro nábytek

S moderními styly skvěle koresponduje retro nábytek. Vzpomeňte jen na typické retro komody s ostrými liniemi a dřevěnými nohami. Zásobárnu retro nábytku naleznete po bazarech kamenných či internetových. Pokud patříte také mezi kutily, můžete si dřevěný retro nábytek sami zrenovovat a doslova jej postavit na nohy. Dávejte však vždy pozor, aby se prvky v interiéru tzv. netloukly a hodily se k sobě. Pokud si nevíte rady, může vám pomoci zkušené oko designéra interiérů. Toho doporučujeme ve chvílích, kdy se pouštíte do rekonstrukce vašeho domova či větší úpravy interiéru. S jeho pomocí vytvoříte interiér podle vašich představ a vyhnete se zbytečným přešlapům.

Retro doplňky

Vsadit v interiérech můžete také na retro doplňky. Jedná se o lampy, světla zajímavých barev a stylů. Pravdou je, že úplně nechceme používat staré deky či povlaky na polštáře, které nesou stopy stáří, ale u dekorací, jako je lampa, rámečky, poličky apod., vám to jistě vadit nebude. Retro doplňky seženete také v bazarech nebo zašátrejte na půdě vaší babičky.

Oblíbená křesla

Znakem retro stylu se tak trochu stala velmi oblíbená křesla. Křesla v retro stylu jsou většinou potažena zajímavými látkami, barevnými či kytičkovými a základem je dřevěná konstrukce. Takováto křesla v interiéru vyniknou a je nutné je kombinovat s jednobarevnou pohovkou, kterou doplníte o doplňky ve stejné barvě, jakou mají křesla. Díky tomu vznikne jakási pospolitost prvků. Ideální je kupovat vždy dvě retro křesílka, kterým ve svém domově dopřejete místo v obývacím pokoji, předsíni, zimní zahradě či na verandě. Přinášejí nejen zajímavý styl, ale i vzpomínky.