Rozvaděčové sítě jak pro stavební, tak i pro klasické použití

Pokud bychom hledali komponenty, bez kterých prostě nikdy nedokážeme v nemovitosti udělat elektrický okruh, tak je to právě rozvaděčová skříň jako taková. Specifická je především tím, že se jedná o přerozdělovací bod od vstupního elektrického proudu do jednotlivých okruhů pro specifické užití, jako jsou zásuvkové nebo světelné okruhy.

V některých případech ale lze využít i speciální rozvaděčové skříně, které nespadají do kategorie zcela běžně užívaných, ale jde spíše o skříně pro konkrétní účely. Díky tomu tak můžeme vybírat i mezi takovými, které nám nabízejí možnost zasazení do méně častých materiálů, nebo dokonce využití na stavbách.

Stavební rozváděče jsou extrémně podstatné

Bez technologie, kterou jsou stavební rozváděče, bychom nemohli moderní stavby vůbec realizovat. Předtím, než se spustí okruh v nemovitostech do běžného provozu, je potřeba udělat řadu kontrol, které to umožní. Ve fázi rozestavěné nemovitosti je tak pochopitelně téměř nemožné jakoukoliv kontrolu provést. Hlavní přívod je ale aktivní a jedinou možností jsou stavební rozvaděče. Výhodou je, že jsou plně přenosné po stavbě a nabídnou standardně nejen dvou, ale i trojfázové zásuvky pro výkonnější stroje.

Rozváděčové skříně s vyšší odolností

Pokud bychom běžně koukli na stavbu skříní jako takových, tak bychom je potkali v různých variantách velice kvalitního a odolného, ale pořád jenom plastu. Rozváděčové skříně určené pro užití ve veřejných budovách jsou ale standardně mnohem bytelnější. Díky tomu jsou podobné rozvaděčové skříně vhodné do použití právě na veřejné objekty. Dostat se do nich je mnohem složitější a jsou tak bezpečnější jak pro uživatele, tak i pro případnou havárii.

Standardní domácí skříně ale nezklamou

To ale neznamená, že by jinak standardní rozvaděčová skříň v domácnosti neplnila úlohu bytelného a spolehlivého komponentu v síti. Jsou tvořeny pomocí velice odolných plastů, které navíc splňují specifické požární vyhlášky. Díky tomu mají vyšší odolnost proti zážehu žárem a v moment kdy jsou zažehnuty opravdu velkým žárem neprodukují vůbec žádné toxické spaliny.