Servis kotle a jeho údržbu nepodceňujte, obraťte se na profesionála

Věděli jste, že:

  • Odborné uvedení kotle do provozu (např. výměna kotle) je jednou ze základních podmínek pro uplatnění záruky kotle (servis kotle Nymburk)?
  • Pro bezpečné a ekonomické fungování vašeho plynového zařízení je třeba provést 1x ročně pravidelnou servisní prohlídku odborníkem (servis kotle Poděbrady, servis kotle Milovice)?
  • Díky nastavení v místě instalace, které je kontrolováno měřícími přístroji, je zařízení schopno fungovat co nejefektivněji (servis kotle Lysá nad Labem)?
  • Správným nastavením a vyčištěním plynového kotle se docílí lepší účinnost zařízení a nižší spotřeba plynu, což se vám vrátí v podobě ušetřených peněz při platbách za plyn (servis kotle Brandýs nad Labem)?

Pozor na opotřebované součástky a znečištěný kotel

Během provozu kotle či jiného plynového zařízení se mohou jednotlivé součástky opotřebovat, případně znečistit. Důležité je proto pravidelné čištění kotle (servis kotle Brandýs nad Labem, servis kotle Lysá nad Labem, servis kotle Nymburk, servis kotle Poděbrady, servis kotle Milovice), protože voda, která do něj vchází, vytváří vodní kámen. Ten brání prostupu tepla a snižuje účinnost kotle.

Pamatujte na pravidelnou revizi kotlů a plynových zařízení

Stejně důležité jako čištění samotného kotle je i odstranění vodního kamene z kulových kohoutů a jejich následné promazání. Při pravidelném servisu je třeba také vyčistit hořáky, nastavit zapalování a zkontrolovat veškeré ovládací a zabezpečovací prvky kotle. Je nezbytné pravidelně provádět zkoušky těsnosti rozvodů vody a plynu, které jsou nutné zejména z bezpečnostního hlediska. Jde tedy o revizi kotle Lysá nad Labem, revizi kotle Nymburk, revizi kotle Poděbrady, revizi kotle Milovice, revizi kotle Brandýs nad Labem. V případě poruchy kotle si neváhejte objednat opravu kotle Lysá nad Labem, opravu kotle Nymburk, opravu kotle Poděbrady, opravu kotle Milovice či opravu kotle Brandýs nad Labem.