Stavba schodiště je náročná. Na co si dát pozor?

Schodiště na míru si můžete nechat vyrobit až na samotném konci stavebního procesu. Ještě před tím vás totiž čeká spousta přemýšlení a hovorů s projektantem.

Schodiště na míru je zřejmě tou nejzrádnější částí v celém domě. Nejenže je jeho stavba poměrně náročná, i jeho správné naprojektování je taktéž naprosto důležité. Na co si tedy dát pozor už během počátků výstavby?

Na co se zaměřit?

Schodiště na míru dokáže zabrat opravdu hodně místa. Není to jen ta šikmá plošina, kterou umístíte podél zdi a užíváte si jejích služeb. Ještě než začnete stavět, dobře si promyslete, kam vůbec schodiště umístíte. Důležité je, aby zbytečně nepřekáželo, ale také aby nebylo umístěno na úplně nesmyslném místě. Tento tvrdý oříšek by vám měl pomoct rozlousknout projektant.

V prvé řadě ale bude záležet jen a pouze na vašich požadavcích. Budete chtít atypické schody, nebo se spokojíte s klasikou? Na vaší odpovědi pak bude projektant stavět. I jeho kreativita ale bude nutná. Přece jen bude potřeba vybrat vhodný tvar schodiště a jeho nejlepší umístění do prostoru.

Jaké schodiště vybrat?

U schodišť přitom máte na výběr z celé řady předem definovaných tvarů. Tím nejzákladnějším je lineární tvar, tedy klasicky tvarované schodiště nahoru-dolů. Často se setkáte i s lomeným nebo točitým tvarem, ten se ale hodí především do panelových domů nebo podobně tvarovaných a vysokých staveb. Samozřejmě můžete vsadit i na atypické tvary, které určitě ozvláštní celý váš domov. Přece jen obloukový tvar nebo tvar různých písmen může do vaše domova přinést úplně nový nádech kreativity a luxusu.

Ať už si ale vyberete cokoliv, takové schodiště si budete muset nechat někde vyrobit. A nejlepší místo na tuto práci je zakázková kovovýroba Humpolec. Právě tady totiž sídlí společnost Kovovýroba Zábrana – firma s dlouholetými zkušenostmi a šikovnými odborníky. Ti si poradí s každým vaším požadavkem. Vytvoří vám schodiště přesně podle vašich představ a pomohou tak vytvořit váš vysněný domov.