Stavíte dům? Bude se vám hodit vibrační deska

Vibrační deska je nedílnou součástí každé stavby. Nejen při stavbě silnic, ale zejména při stavbě domů přijde vhod. Co umí a kde ji můžete pořídit za dobrou cenu?

Postavit dům? To je běh na dlouhou trať. Potřebujete k tomu spoustu odvahy, peněz, ale také času. Pokud ale čtete tento článek, zřejmě vás od toho záměru už nikdo neodradí. V následujících řádcích vám představíme pomocníka, který se bude během stavby výrazně hodit.

K čemu se vibrační deska používá?

Ano, jedná se o vibrační desku. Přístroj, který se používá k velkému množství činností. Jeho hlavní úkol je ale jasný – hutnění materiálů. Kombinací vibrace a své váhy, která může dosahovat až několik set kilo, dokonale zhutní podkladový materiál. Během několika desítek minut tak dokáže upravit čerstvě položený asfalt nebo zeminu.

Na trhu najdeme tři základní typy vibračních desek – jednosměrné, reverzní a řiditelné vibrační desky. Nejedna půjčovna vibrační desky jednosměrné půjčuje. Jedná se totiž o zařízení jednoduché konstrukce, které je také výrazně levnější než další stroje.

Další typy vibračních desek

Reverzní vibrační desky jsou konstrukčně podobné jednosměrným deskám. Rozdíl je ale ve vibrátoru. i přes svou vysokou hmotnost se poměrně snadno používají. Může za to pojezd, který celý stroj pohání. Člověku tak výrazně usnadňuje práci se strojem, který mnohdy může dosahovat hmotnosti až 500 kg.

Posledním a velice vzácným typem jsou reverzní vibrační desky. Technologicky se výrazně odlišují od svých příbuzných. Dají se ovládat dálkově. Navíc jsou velice drahé. V praxi je tedy uvidíte jen zřídka.

Pronajmout, nebo koupit?

Žádná z vibračních desek ale není příliš levná. Pokud tedy nezakládáte stavební firmu, pak nemá smysl ji kupovat. Vibrační deska půjčovna Praha nabízí přijatelné ceny pro dlouhodobé i krátkodobé pronájmy. Vibrační deska půjčovna své stroje udržuje. Tím pádem nemusíte mít strach, že byste dostali do rukou výrobek, který nebude fungovat.