Tapetování je opět v módě

Současné tapety v ničem nepřipomínají uniformní a fádní tapety, kterými byly polepeny stěny panelákových bytů. Tehdejším návrhářům jakoby scházela fantazie a kreativita. To je naštěstí již minulostí a dnes jsou tapety vyráběny v naprosto jiné kvalitě a rozmanitosti materiálů, barev i vzorů.

Pestrý výběr tapet

Každý si může vybrat podle svého vkusu a zařídit si svůj byt naprosto originálním způsobem. Přispívá k tomu i moderní 3D efekt, který vás uchvátí svou grafickou dokonalostí. Efekt optické iluze nikdy nezevšední a je vhodný do každého interiéru. Na trhu jsou i voděodolné tapety, kterými si můžete vytapetovat i koupelnu. Stěny jsou uzavřené, přesto mohou dýchat. Nemusíte se bát žádných složitostí, protože lepení dnešních tapet je jednoduché a rychlé. Oblíbené jsou tapety, které dokonale imitují nejrůznější materiál, takže si můžete vytvořit třeba věrnou napodobeninu dřevěného obložení, nebo můžete mít cihlovou či kamennou stěnu. Dětský pokoj můžete vytapetovat tapetou se zvířaty nebo pohádkovými postavičkami. Úžasné jsou fototapety přírody, nočních měst či s jinými motivy.

Tapeta dřevo

Dřevo je přírodní materiál, který do každého interiéru přináší příjemnou atmosféru a navozuje pocit útulnosti a tepla. Tento efekt inspiruje i návrháře tapet, takže tapeta dřevo může dokonale nahradit dřevěné obložení. Na výběr je mnoho druhů tapety dřeva, jako například v podobě dřevěných prken, dřevěného obkladu či dřevěné kulatiny, která připomíná dřevěný srub.

Tapeta cihlová zeď

Svým způsobem je přírodním materiálem i cihla. Proto je i tapeta cihlová zeď velmi oblíbená. Je vhodná jak do obývacího pokoje, tak do pracovny nebo restaurace, baru či recepce hotelu. Tento druh tapet je inspirován odhalenými červenými cihlami a je velmi působivý.

Tapeta imitace kamene

Kámen je dalším čistě přírodním materiálem, který sloužil ke stavbám obydlí i jiných objektů již od nepaměti. Tapeta imitace kamene může vytvořit v každém interiéru například efektní kamenné zákoutí. V nabídce je celá spousta rozmanitých imitací kamene, od různých druhů kamene, přes kamennou mozaiku až po fototapetu kamenná zeď.