Tapety využijete v každém interiéru

Tapety zejména po revoluci hodně trpěly předsudky. Je to logické, v období totality byly hodně oblíbené, bohužel mdlé barvy, unylé vzory a nekvalitní materiály udělaly tapetám hodně špatnou reklamu. Moderní tapety jsou ale od těch starých diametrálně odlišné. Co se týká materiálů, můžete vybírat mezi klasickými papírovými, novými vliesovými a vinylovými tapetami.

Papírové sice nejsou tak odolné jako ostatní typy, avšak pochlubí se pestrými vzory a barvami a v případě potřeby snadným odstraněním. Vliesové tapety jsou velmi odolné, prodyšné, díky své vláknité struktuře dýchají společně s místností a přitom pomáhají prostor zvukově izolovat. Vliesové tapety mají charakteristickou strukturu a skvěle se hodí do obývacího pokoje, ložnice i do dětského pokoje. Vinylové tapety jsou omyvatelné, proto často skvěle poslouží jako ochrana zdi za kuchyňskou linkou. Výhodou vinylové tapety je, že ji lze snadno vyměnit, když se vám okouká, můžete ji otřít a je odolná i ve vlhkém prostředí.

Tapety do kuchyně

Z dalších typů tapet je důležité jmenovat samolepicí tapety. Ty jsou na zadní straně opatřené vrstvou lepidla. Stačí tedy sejmout podkladový papír a vaši tapetu přitlačit na místo určení, ušetříte si tím manipulaci s lepidlem, navíc vyberete-li si vhodný dekor, můžete samolepicí tapety použít i k renovaci nábytku. Speciálním typem samolepicích tapet jsou kuchyňské tapety, které lze umístit na zeď za kuchyňskou linku, nebo k renovaci chladničky, která už zažila lepší časy. Jednoduše si vyberete design tapety, která se vám do kuchyně nejlépe hodí, sloupnete podkladový papír a můžete lepit. Jen si dejte pozor, aby byl podklad rovný, suchý a zbavený nečistot. Tak máte jistotu, že bude tapeta dobře držet. Vybírejte on-line z pohodlí vašeho domova v e-shopu Tapeta-dekorace.cz.