Tepelné čerpadlo: Ideální partner ve vytápění

Tepelná čerpadla se stávají stále oblíbenější variantou topného systému pro novostavby, ale i rekonstruované objekty. A co přispělo k jejich oblibě a vzestupu? Jedná se především o ekonomickou návratnost provozu čerpadla, jelikož ušetříte na nákladech za energie, navíc jsou atraktivní díky udělovaným dotacím. Jedná se totiž o ekologickou formu vytápění.

Typ čerpadla

Vaše prvotní volba při rozmýšlení nad pořízením čerpadla se bude týkat toho, jaký typ čerpadla byste si měli pořídit. Čerpadla se totiž dělí na základě způsobu získávání tepla, a to buď na systém voda-voda, země-voda, vzduch-voda, vzduch-vzduch. Při volbě čerpadla musíte brát v potaz řadu faktorů. Například to, zda je vhodné to čerpadlo vhodné v dané budově, místní podmínky, cenu, dobu instalace apod. Velmi oblíbenou volbou a kvalitním čerpadlem je tepelné čerpadlo Fujitsu.

Na co je nutné myslet

Při výběru tepelného čerpadla myslete také na to, že si s výběrem dodavatele tepelného čerpadla vybíráte partnera až na dalších 30 let. Nutné je dbát také na profesionální dimenzování a napojení. Bez něj nebude tepelné čerpadlo nikdy splňovat nutné parametry. Důležité je dbát na profesionální servis, který vám nabízí rodinná firma Atyp-Mazur, která byla založena v roce 1995. Vyniká tedy dlouholetými zkušenostmi ve svém oboru a spolehlivostí. V jejich sortimentu naleznete tepelná čerpadla, klimatizace, kotle, krby, ale také atypická tepelná čerpadla.

Volba kvality

Vsaďte při výběru tepelného čerpadla na kvalitu a vyberte si firmu s rodinnou tradicí. Nabízí vám individuální přístup a praxi s více než 450 instalacemi po celé ČR. Zaručuje vám také finančně dostupný, rychlý a profesionální servis, přičemž až 90 % náhradních dílů mají stále na skladu. V případě vážné poruchy vám také mohou zapůjčit náhradní tepelné čerpadlo. Na jejich instalovaná čerpadla nabízí také zvýhodněnou cenu revizí a servisů.