Tepelné čerpadlo je vytápěním, které ušetří peníze i životní prostředí

V našem klimatickém pásmu s mírnou potřebou vytápění a chlazení nabízejí tepelná čerpadla energeticky účinnou alternativu ke kotlům a klimatizacím. Stejně jako vaše chladnička, i tepelná čerpadla využívají elektřinu k přenosu tepla z chladného do teplého prostoru, čímž je chladnější prostor teplejší. Během topné sezóny přemisťují tepelná čerpadla teplo z chladného venku do vašeho teplého domu a během letní sezóny tepelná čerpadla přemisťují teplo z domu ven. Vzhledem k tomu, že tepelná čerpadla přemisťují teplo, a nikoli generují teplo, mohou poskytnout ekvivalentní klimatizaci prostoru za pouhou čtvrtinu nákladů na provoz konvenčních topných nebo chladicích zařízení.

Existují tři typy tepelných čerpadel, teplo získávají buď ze vzduchu, z vody nebo ze země. Shromažďují tedy teplo ze vzduchu, vody nebo země mimo váš domov a koncentrují ho pro použití uvnitř.

Nejběžnějším typem tepelného čerpadla je tepelné čerpadlo vzduch voda, které přenáší teplo mezi vaším domem a venkovním vzduchem. Dnešní tepelná čerpadla mohou snížit vaši spotřebu elektřiny na vytápění přibližně o 50% ve srovnání s elektrickým odporovým vytápěním. Vysoce účinná tepelná čerpadla také odvlhčují lépe než standardní centrální klimatizace, což má za následek menší spotřebu energie a větší komfort chlazení v letních měsících.

Pořízení tepelného čerpadla

Pro pořízení tepelného čerpadla vybírejte pouze zkušenou firmu, která vám zajistí i pomoc s výběrem a kompletní poradenství. Je důležité, aby vám zajistila i instalaci, záruční a pozáruční servis. V tomto ohledu je nejlepší volbou společnost BRONAL s.r.o., která na svém webu Kotleakrby.cz nabízí široký výběr řešení, která budou pro vaši domácnost ideální. Tepelná čerpadla šetří vaší peněženku i životní prostředí a investice do nich se vám do několika let vrátí. Navštivte web společnosti, kde se dozvíte více informací o tomto vytápění a také o dotačních programech.