Úchytky nejen pro oživení interiéru

I když je řada lidí toho názoru, že se nábytkové úchytky už nenosí, bytoví architekti na to mají zcela jiný názor. Moc dobře vědí, že právě tento drobný detail může zcela proměnit interiér. Člověk si možná řekne, že je to jenom úchytka, která je sotva postřehnutelná, ale nakonec i vy jistě usoudíte, že bez nich by interiér nebyl dodělaný. Je to sice drobnost, ovšem na celkový vzhled má opravdu velký vliv. Ne nadarmo se přece říká, že na detailech záleží.

Navíc úchytky nejsou něco, co by bylo jenom na ozdobu a co by plnilo tu estetickou funkci. I když ano, i to mají úchytky v popisu práce. Jedná se mimo jiné také o funkční doplněk, díky kterému budeme žít zase v o něco komfortnějším bydlení.

Vybírejte z široké nabídky

V současné době je možné pořídit si úchytku v mnoha různých provedeních. Mohou být krásné, minimalistické nebo také dřevěné, které doslova zapadnou do skandinávského stylu bydlení. Samozřejmě mohou být i kovové, které se nejčastěji umísťují na skříně v koupelně, jelikož zdárně odolávají zvýšené vlhkosti vzduchu. Nebo jste milovníkem spíše zdobných, možná pro někoho až kýčovitých prvků, tudíž vás okouzlí hlavně barevná madla plná lesklých prvků?

Záleží jenom na vás a na tom, v jakém stylu je váš interiér veden. Než začnete vybírat, vytyčte si konkrétní představu a od ní se dál odpíchněte.

Úchytka může být i součástí nábytku

V posledním roce se dostal do popředí takzvaný bezúchytkový nábytek. Ve skutečnosti se však jednalo o nábytek, jehož součástí úchytky byly, jen nevyčnívaly z kusu dřeva nebo lamina. Byly součástí celkového konceptu, přesto byly plně funkční, i když na první pohled neviditelné.

Tento trend preferovaly hlavně mladé rodiny s malými dětmi, které chtěly předcházet tomu, aby se dítě o úchytku bouchlo nebo aby si snáze otevřelo šuplík s cukrovinkami. Zaujal však i mladé páry či naopak starší generace, jež se rozhodly pro rekonstrukci příbytku.